Веб-портал міста Люботин » Головна » Тридцять п'ята річниця Чорнобильської катастрофи

 Тридцять п'ята річниця Чорнобильської катастрофи
Автор: Lubotin   Додано:26 квітня 2021   Переглядів:250   Категорія - [Головна]
 
 (голосів: 0)

Тридцять п'ята річниця Чорнобильської катастрофи

 

Тридцять п'ята річниця Чорнобильської катастрофиЦьогоріч, 26-го квітня, минає 35 років, як на 4-му енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції сталася катастрофа планетарного масштабу, яка є найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком. Відлуння цієї трагедії відчувається і зараз, а значить ми маємо гідно вшанувати тих, хто поклав своє життя або віддав своє здоров’я за те, щоб ми сьогодні могли спокійно жити і розбудовувати нашу  державу.


26 квітня – День Чорнобильської трагедії і Міжнародний день пам'яті жертв радіаційних аварій та катастроф, що був запроваджений у вересні 2003 року. Це день, який назавжди змінив історію Чорнобильської АЕС. День, який сколихнув увесь світ та змінив ставлення до використання мирного атома. День, який змінив долі сотень тисяч людей.

 

Тридцять п'ята річниця Чорнобильської катастрофиАварія на ЧАЕС  визнана  найбільшою техногенною катастрофою в історії людства, а тому належне відзначення 35 річниці аварії на Чорнобильській АЕС – спільне завдання представників влади, органів місцевого  самоврядування, громадських організацій, жителів  нашого міста.

 «Чорнобиль» - слово, яке у кожного українця викликає сильні емоції. 35-ті роковини аварії на ЧАЕС можуть стати для всієї України та великої частини міжнародної спільноти потужним поштовхом для об'єднання зусиль.

 

Тридцять п'ята річниця Чорнобильської катастрофиДо 35-тої річниці від дня аварії на Чорнобильській атомній електростанції та Міжнародного дня пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф в приміщенні Центральної публічної бібліотеки функціонує книжкова виставка «Чорнобиль – біль наш довічний». Працівники бібліотеки підготували до вашої уваги віртуальну презентацію «Чорнобиль в серці України, а тінь його по всій землі».

 Значна частина ліквідаторів аварії вже пішла з життя, багато з них борються з тяжкими хворобами, спричиненими в першу чергу радіацією. Честь і слава їм. Сподіваємося, що їхній подвиг не буде забутий нащадками, а нинішнє покоління зробить належні висновки щоб не допустити подібної трагедії.


Директор Люботинської ЦБС 

Олена АЛІСОВА