Сайт міста Люботин » Головна » Відділ державної реєстрації актів цивільного стану Люботинського міського управління юстиції у Харківської області повідомляє

 Відділ державної реєстрації актів цивільного стану Люботинського міського управління юстиції у Харківської області повідомляє
Автор: Svetlana   Додано:9 липня 2013   Переглядів:790   Категорія - [Головна, Відділ ДРАЦС, Правова освіта населення]
 
 (голосів: 0)

    9 червня 2013 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реалізації державної антикорупційної політики», яким внесені суттєві зміни у Закон України «Про засади запобігання і протидії корупції» та інші нормативно - правові акти.

Більше всього зміни стосуються Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».
    Зокрема, в абзаці 3 частини 1 ст. 1 Закону України «Про засади запобіганні і протидії корупції» значно розширено круг осіб, які вважаються близьким особами.

    На відміну від старої редакції згідно нового Закону до близьких осіб віднесено пасинка і падчерку, прадіда і прабабу, правнука і правнучку, опікуна і піклувальника, осіб, які перебувають під опікою чи піклуванням.

      Якщо у старій редакції Закону конфлікт інтересів визначався як -суперечність між особистими інтересами особи та її службовими повноваження, наявність якої може вплинути на об’єктивність або упередженість прийняття рішення, а також на вчинення чи не вчинення дій під час виконання наданих службових повноважень, то зараз конфлікт інтересів – це суперечність між особистими майновими, немайновими інтересами особи чи близьких їй осіб та її службовими повноваженнями, наявність якої може вплинути на об’єктивність або упередженість прийняття рішення, а також на вчинення чи не вчинення дій під час виконання наданих службових повноважень.

      Як видно, поняття конфлікт інтересів включає в себе і конфлікт близьких посадовій особі осіб.

    У новому Законі визначене нове поняття «суб’єкти  декларування». Ними є особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 4 Закону, які зобов’язані  подавати декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру.

  З суб’єктів відповідальності за корупційні правопорушення виключені особи «рядового складу  органів та підрозділів  цивільного захисту» та «військовослужбовці строкової військової служби».

    Суб’єктами відповідальності визначені «посадові особи  юридичних осіб  публічного права, які не зазначені у п. 1 частини 1 ст. 4 Закону, хоч вони   не одержують заробітну плату  за рахунок державного чи місцевого бюджету. Раніше отримання такої зарплати було однією із умов відповідальності за корупційні правопорушення.

    З органів, які є спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері протидії корупції виключені податкова міліція, військова служба правопорядку у Збройних Силах України  та підрозділи  внутрішньої безпеки митних органів.

Пункт 1 частини 1 ст.7 (стосується обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності) доповнений словами «або підприємницькою діяльністю».

    Змінами до Закону обмежена робота близьких осіб ( ст. 9 – обмеження щодо роботи близьких осіб), які працюють у районних центрах у сільській місцевості. Раніше цього не було.

      Змінами до Закону обмежена робота близьких осіб в галузі освіти, науки, культури, охорони здоров’я, фізичної культури та спорту, соціального захисту,  що працюють у державних  органах, органах влади  Автономної Республіки Крим  та органах місцевого самоврядування.

Багато змін внесено у ст. 11 Закону щодо спеціальної перевірки при прийомі на роботу, внесено зміни у ст. 12 Закону ( Фінансовий контроль). Зміною до ст. 14 Закону (урегулювання конфлікту інтересів) особи, зазначені у пункті 1 та підпунктах «а», «б» пункту 2 частини першої статті 4, зобов’язані у письмовій формі  повідомляти безпосередньо керівника про наявність конфлікту інтересів( раніше був тільки обов’язок повідомляти, а форма не була передбачена).

Цим законом внесені зміни, втому числі редакційні, у Кодекс законів про працю України, в закони України «Про міліцію», «Про прокуратуру», «Про Службу безпеки України», «Про нотаріат», «Про державну службу» та інші нормативно – правові акти.

    16 травня 2013 року прийнятий Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення законодавства у відповідність з Кримінальним процесуальним  кодексом України», яким внесена  зміна у ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції».

    Абзац 1 частини 1 ст. 22 Закону  викладений у наступній редакції «особа, якій повідомлено про підозру у вчиненні злочину у сфері службової діяльності, підлягає відстороненню від виконання повноважень  на посаді в порядку,визначеному законом».

      У старій редакції йшла мова про  притягнення як обвинуваченого.

 

Начальник відділу державної реєстрації
актів цивільного стану Люботинського міського
управління юстиції у Харківській області

Пушкарська Н. І.

    Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.