Веб-портал міста Люботин » Головна » Звернення громадської організації "Товариство захисту культурної спдщини та природного середовища "Люботин"

 Звернення громадської організації "Товариство захисту культурної спдщини та природного середовища "Люботин"
Автор: Chekardina   Додано:5 травня 2016   Переглядів:1189   Категорія - [Головна]
 
 (голосів: 0)

 

Звернення громадської організації "Товариство захисту культурної спдщини та природного середовища "Люботин"

 

 

Премєр - міністру України

Гройсману В.Б.

 

Голові комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя Князевичу Р.П.

 

Депутату Верховної Ради України

Сіменухі В.С.

 

Голові   Харківської обласної державної адміністрації  Райніну І.Л.,

 

Голові Харківської обласної ради

Чернову С.І.,

 

Прокурору Харківської області

Данильченко Ю.Б.

 

Люботинському  міському голові

Лазуренко Л. І.

 

До Люботинської територіальної громади

 

Звернення


Нещодавно наше Товариство дізналося, що представник Люботинської територіальної громади Нестеренко О.П. та декілька мешканців міста Люботин, згідно доданого окремого списку, направили до керівників Харківської області, Уряду України, Верховної Ради України Звернення з вимогою зупинити будівництво Комплексу по управлінню комунальними відходами в м. Люботині.

Товариство звертає увагу усіх на те, що автор Звернення та мешканці міста, які підписували Звернення, не мають законних підстав звертатися до будь-кого від імені усієї громади міста Люботин.

Наша Громадська організація «Товариство захисту культурної спадщини та природного середовища «Люботин» з усією відповідальністю заявляє, що майже всі факти, які автор наводить у Зверненні, не відповідають дійсним обставинам або взагалі перекручені, надумані з певною метою.

Товариство протягом 4 років приймало активну участь в обговоренні та вирішенні питання щодо місця розташування та будівництва Комплексу по утилізації твердих побутових відходів м. Люботин, (далі ТПВ).

За минулий час наша Громадська організація, згідно Закону України «Про доступ до публічної інформації» накопичила понад 400 аркушів, ксерокопії різних документів, в тому числі майже в повному обсязі проектно-кошторисну документацію, всі дозволені документи щодо будівництва Комплексу.

Тобто, позиція, висновки, пропозиції  Товариства щодо місця розташування та будівництва Комплексу з нашого боку вважаємо обгрунтованою та відповідальною.

У Зверненні представників громади ( автор гр. Нестеренко О.П.) відсутні будь-які конструктивні, конкретні та реальні пропозиції щодо вирішення питання утилізації ТПВ, поліпшення екологічного стану нашого міста.

Товариство здивоване, як можна було поставити підпис під Зверненням від імені всієї громади міста Люботина, в якому вимагається одночасно зупинити завезення ТПВ та експлуатацію існуючого понад 50 років міського сміттєзвалища, зупинити будівництво Комплексу по утилізації ТПВ, провести рекультивацію?

Автор Звернення  гр. Нестеренко О.П. та інші представники громади, що його підписали, на превеликий жаль, нікому не повідомляють, як в подальшому після закриття міського сміттєзвалища та зупинення будівництва Комплексу по утилізації ТПВ, який зараз фактично будується на 5,0 га території існуючого сміттєзвалища, має жити місто?

Куди місто буде дівати в подальшому щодобовий «продукт життєдіяльності» ТПВ в кількості 150 м3?

Вважаємо, що цією вимогою авторів Звернення, як то кажуть, «все сказано»!

Коментувати далі все Звернення гр. Нестеренко О.П. та представників громади, що його підписали, не вважаємо за потрібне, бо в ньому мало правди та не має, не відчувається бажання авторів зробити для міста щось краще, а навпаки, майже всі, в тому числі і ті люди, посадовці, що зробили багато для того, щоб почалося в м. Люботині будівництво сучасного Комплексу по утилізації ТПВ, поліпшення екологічного стану міста, не заслужено, безпідставно звинувачені в протиправних діях проти інтересів міської громади, яких вони не скоювали.

Зараз в місті є невелика група громадян, які, скоріше всього, через особисті амбіції та цілі бажають використати ситуацію щодо будівництва Комплексу в своїх інтересах, шляхом подання не обгрунтованих скарг, звернень, при цьому не володіючи ситуацією, технічними висновками відповідних державних установ.

Позиція авторів Звернення не відображає інтересів більшості громади нашого міста, а навпаки, їм суперечить.

Розміщення Комплексу по утилізації ТПВ безпосередньо на території існуючого сміттєзвалища дозволяє місту Люботин вирішити одночасно декілька важливих, стратегічних питань, а саме: провести рекультивацію 5,0 га старої частини сміттєзвалища, на чому наполягала громада міста, в тому числі наполягають зараз представники звернення щодо зупинення будівництва Комплексу, а також побудувати сучасне підприємство по утилізації, переробці ТПВ.

В проектно-кошторисній документації на будівництво сучасного Комплексу по утилізації ТПВ в м. Люботин, на прохання громади по результату громадських слухань, передбачено:

- Придбання обслуговуючої (технологічної) техніки:

а) сміттєвозів – 3 одиниці,

б) євроконтейнерів – 120 одиниць,

в) фронтальний навантажувач – 1 одиниця,

г) бульдозер – 1 одиниця

Усього на суму: 7 008 000 грн.

Придбання сміттєвозів, євроконтейнерів дозволить значно поліпшити організацію санітарної очистки території міста від ТПВ в цілому.

-           Біологічна рекультивація. (рекультивація території існуючого міського сміттєзвалища)

-           Усього – 6 180 222 грн.

Спорудження утримуючої дамби

-           Усього 2 147 150 грн.

Відновлення дорожнього покриття після закінчення будівництва (дорога вул. Злагоди (Леніна)  до комплексу).

    Усього 8 453 114 грн.

Усього додатково, на прохання громади, до кошторису на будівництво Комплексу включено коштів 23 868 486 грн., що складає майже 24% від загальної вартості Комплексу 99 738 908 грн.

Не зважаючи не те, що реалізація додаткових умов, пропозицій громади щодо розміщення та будівництва Комплексу по утилізації ТПВ міста Люботин вимагала додаткових витрат у сумі 23868486 грн. що склало близько 24% від загальної вартості об’єкту,  Харківська обласна державна адміністрація, голова ХОДА Райнін І.Л., Харківська обласна рада, голова облради Чернов С.І., пішли назустріч Люботинській громаді, виділили такі значні кошти для поліпшення санітарного, екологічного стану нашого міста. Товариство вважає це позитивним результатом проведених громадських слухань, перемогою громади.

За усі 22 роки існування міста Люботин, як міста обласного підпорядкування, громада не отримувала таких великих інвестицій в розвиток міської інфраструктури, за що, впевнені, що разом з нами і більша частина громади міста, вдячна керівництву ХОДА та Харківській обласній раді.

Також вдячні і будівельникам, які зараз, в непростих умовах, фактично в центрі міського сміттєзвалища, будують для міста Комплекс по утилізації твердих побутових відходів.

Товариство має надію, що Комплекс по управлінню комунальними відходами в м. Люботин, буде побудований в запланований термін, на території міста запрацює додатково 3 сміттєвози, буде встановлено 120 одиниць євроконтейнерів, що дозволить міській раді почати організацію роздільного збирання ТПВ – пластику, паперу, скла та інших фракцій.

Люботинська міська рада розробить за час будівництва Комплексу загальну схему санітарної очистки м. Люботин від ТПВ.

Впевнені, що будівництво Комплексу по утилізації ТПВ в м. Люботині дозволить, в сукупності із загальноміськими заходами по санітарній очистці міста, повернути місту добре ім’я, як екологічно чистого міста Слобожанщини.

Товариство звертається з проханням до всіх всебічно та об’єктивно, враховуючи вище викладене, розглянути звернення громадянки  Нестеренко О. П. та групи мешканців міста щодо негайного зупинення будівництва комплексу по управлінню комунальними відходами в м. Люботин, в якому, на думку Товариства, є багато неправдивої інформації. Не допустити щоб неправда перемогла правду і надії громади на значне поліпшення екологічного стану в місті, залишилися тільки мріями.

Також звертаємося до всіх, від кого залежить вирішення питання подальшого будівництва  Комплексу, до всієї громади міста Люботин з проханням сприяти будівництву фінансово, в технічному плані, а не заважати.

За станом на сьогоднішній день будівельники вже багато зробили на будівництві Комплексу. Закінчується будівництво головного корпусу, утримуючої дамби та котловану. Територія Комплексу повністю обгороджена залізобетонним забором, виконані інші роботи пов’язані з будівництвом об’єкту.

Звертаємося  до Люботинського міського голови Лазуренка Л. І. з проханням дозволити розмістити звернення ГО «Товариство захисту культурної спадщини та природного середовища «Люботин» на офіційному сайті Люботинської міської ради та в місцевому інформаційному бюлетені «Люботинський вісник».

 

 

З повагою,

Голова правління товариства                                             Гостєв В. Д.

 

          04.05.2016р.