Сайт міста Люботин » Головна » Державна реєстрація шлюбу

 Державна реєстрація шлюбу
Автор: Svetlana   Додано:24 липня 2017   Переглядів:279   Категорія - [Головна, Відділ ДРАЦС]
 
 (голосів: 0)

Державна реєстрація шлюбу

 

  Відповідно до статті 21 Сімейного кодексу України шлюбом є сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у органі державної реєстрації актів цивільного стану. 

  Проживання  однією сім'єю жінки та чоловіка без шлюбу не є підставою для виникнення у них прав та обов'язків подружжя. 

  Релігійний обряд шлюбу не є  підставою  для  виникнення  у жінки та чоловіка прав та обов'язків подружжя, крім випадків, коли релігійний обряд  шлюбу  відбувся  до  створення  або  відновлення органів державної реєстрації актів цивільного стану. Шлюбний  вік  для  чоловіків  та  жінок  встановлюється у вісімнадцять років. Особи,  які  бажають  зареєструвати  шлюб,  мають  досягти шлюбного віку на день реєстрації шлюбу. 

  Право на шлюб мають особи, які досягли шлюбного віку. За  заявою  особи,  яка  досягла  шістнадцяти  років,  за рішенням  суду  їй  може  бути  надано  право  на  шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам.

Державна  реєстрація  шлюбу  встановлена  для забезпечення стабільності відносин між жінкою та  чоловіком,  охорони  прав  та інтересів  подружжя,  їхніх дітей,  а також в інтересах держави та суспільства. 

Державна реєстрація  шлюбу  засвідчується  Свідоцтвом  про шлюб зразок  якого  затверджує  Кабінет Міністрів України. 

Заява  про реєстрацію шлюбу подається жінкою та чоловіком до  будь-якого  органу державної реєстрації актів цивільного стану за їхнім вибором. 

Особи,  які  подали  заяву  про  реєстрацію шлюбу, вважаються нареченими.  

Заява  про  реєстрацію шлюбу подається жінкою та чоловіком особисто. 

Якщо жінка і (або) чоловік не можуть через поважні причини особисто  подати  заяву  про  реєстрацію шлюбу до органу державної реєстрації   актів   цивільного  стану,  таку  заяву,  нотаріально засвідчену,    можуть   подати   їх   представники.   Повноваження представника мають бути нотаріально засвідчені. 

Якщо реєстрація шлюбу  у  визначений  день  не  відбулася, заява  про  реєстрацію  шлюбу  втрачає чинність після спливу трьох місяців від дня її подання. Орган   державної   реєстрації   актів   цивільного  стану зобов'язаний  ознайомити наречених з їхніми правами та обов'язками як майбутніх подружжя і батьків та попередити про відповідальність за приховання перешкод до реєстрації шлюбу.

Наречені зобов'язані повідомити один одного про стан свого здоров'я.

  Держава забезпечує створення умов для медичного обстеження наречених. Порядок   здійснення   медичного   обстеження    наречених встановлює Кабінет Міністрів України.  Приховування  відомостей  про  стан   здоров'я   одним   з наречених,  наслідком  чого може стати (стало) порушення фізичного або психічного здоров'я іншого нареченого чи їхніх нащадків,  може бути підставою для визнання шлюбу недійсним.

  Шлюб  реєструється  після  спливу  одного  місяця  від дня подання особами заяви про реєстрацію шлюбу.   За   наявності  поважних  причин  керівник  органу  державної реєстрації  актів  цивільного  стану  дозволяє реєстрацію шлюбу до спливу цього строку. 

  У разі вагітності  нареченої,  народження  нею  дитини,  а також   якщо  є  безпосередня  загроза  для  життя  нареченої  або нареченого, шлюб реєструється у день подання відповідної заяви або у  будь-який  інший  день  за  бажанням  наречених протягом одного місяця.

  Якщо є відомості  про  наявність  перешкод  до  реєстрації шлюбу, керівник органу державної реєстрації актів цивільного стану може  відкласти  реєстрацію  шлюбу, але не більш як на три місяці. Рішення про таке відкладення може бути оскаржене до суду. 

Шлюб реєструється у приміщенні органу державної реєстрації актів цивільного стану. 

  За заявою наречених реєстрація шлюбу проводиться в урочистій обстановці.  За  заявою  наречених  реєстрація  шлюбу може відбутися за місцем їхнього проживання, за місцем надання стаціонарної медичної допомоги або в іншому місці, якщо вони не можуть з поважних причин прибути до органу державної реєстрації актів цивільного стану. 

  Присутність  нареченої  та  нареченого в момент реєстрації їхнього шлюбу є обов'язковою. Реєстрація шлюбу через представника не допускається. Наречені мають право  обрати  прізвище  одного  з  них  як спільне   прізвище  подружжя  або  надалі  іменуватися  дошлюбними прізвищами. 

  Наречена,  наречений  мають  право  приєднати   до   свого прізвища  прізвище нареченого,  нареченої.  Якщо вони обоє бажають мати подвійне прізвище,  за їхньою  згодою  визначається  з  якого прізвища воно буде починатися. 

  Складення більше  двох прізвищ не допускається,  якщо інше не випливає із звичаю національної меншини, до якої належить наречена і (або) наречений. 

  Якщо   на  момент  реєстрації  шлюбу  прізвище  нареченої, нареченого вже є подвійним,  вона,  він має право замінити одну із частин свого прізвища на прізвище другого. 

  Шлюб   є  підставою  для  виникнення  прав  та  обов'язків подружжя. Шлюб не може бути підставою для  надання  особі  пільг  чи переваг,  а також для обмеження її прав та свобод, які встановлені Конституцією і законами України.

 

 Відділ ДРАЦС по Харківському району

та місту Люботину ГТУЮ у Харківській області    Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.