Сайт міста Люботин » Головна » 1 липня – ДЕНЬ АРХІТЕКТУРИ УКРАЇНИ !

 1 липня – ДЕНЬ АРХІТЕКТУРИ УКРАЇНИ !
Автор: Chekardina   Додано:1 липня 2019   Переглядів:46   Категорія - [Головна]
 
 (голосів: 0)

1 липня – ДЕНЬ АРХІТЕКТУРИ УКРАЇНИ !

1 липня – ДЕНЬ АРХІТЕКТУРИ УКРАЇНИ !

 

У архітекторів сьогодні професійне свято, в цей можна констатувати,  що    в результаті розоблених та затверджених в останні роки 4 детальних планів території з’явилась можливість    14 мешканців міста, які безпосередньо приймали участь в АТО, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенитету та територіальної цілісності України, отримати земельні ділянки для індивідуального дачного будівництва  і до 100 громадян цієї категорії,  під індивідуальне будівництво. Також завдяки зазначеній містобудівній документації маємо перспективу будівництва фізкультурно-оздоровчого комплексу, амбулаторії  сімейної медицини та очисних споруд. Крім того завдяки розроблених архітекторами  проектів та підтримки обласної державної адміністрації і депутатів всіх рівнів, капітально відремонтовано будинок культури (який не працював більше 20 років) капітально ремонтується  лікарня, буде реконструйовано дитсадок, а також ряд інших об’єктів  соціально культурного призначення та інженерно-транспортної інфастуктури.

      Щодо  остаточного  закінчення генерального плану, то   затримка  його затвердження  пов’язана з тим, що за останні два роки Мінрегіоном України введено в дію  велику кількість нових нормативно - правових актів, зокрема стосовно розробки обов’язкової Стратегічної екологічної оцінки,  які вимагають виконання додаткових  робіт, що  і виконується на теперішній час. 

       Крім того одним з основних зауважень до вже розробленого генплану, зазначено, що всю документацію необхідно привести у відповідність до ДБН Б.2.2-12-2018 "Планування і забудова територій"(проте розробка генплану здійснювалась згідно з ДБН 360-92** "Містобудування, планування і забудова територій", який був чинний останні 17 років, з 19.03.2002р.).  В той же час, останні десять місяців йшов ряд судових позовів щодо чинності нововведеного ДБН Б.2.2-12-2018 "Планування і забудова територій", і лише 13.06.2019р. завершилось протистояння, яке тривало з серпня 2018р.  Це і стало  причиною, затримки в процедурі погодження  Генплану. Маємо надію, що  останні судові рішення дозволять закінчити  процес погодження генерального плану та дадуть поштовх для подальшого розвитку міста

        Великою зручністю для мешканців міста,  при введенні житла в експлуатацію, стала передача функцій державного архітектурно-будівельного контролю відділу з питань містобудування, архітектури та держварбудконтролю  виконкому Люботинської міської ради. Зокрема продовжується введення житла в експлуатацію шляхом  так званої "будівельної амністії", що дозволило за  перше півріччя ввести в експлуатацію 20 індивідуальних  житлових  будинків загальною площею 1828 м2, а їх мешканцям зареєструвати право власності.

        На підставі взаємної домовленості міського голови Лазуренка Л.І  та ректора ХНУБА Шкодовського Ю.М.,   на базі відділу з питань містобудування, архітектури, проходять практичні заняття студентів архітекторів-містобудівників цього вишу та розробляються курсові і дипломні проекти на реальних об’єктах щодо розвитку м. Люботина.  Це вже стало доброю традицією і деякі з цих робіт  періодично виставляються на огляд в приміщеннях виконкому.   

        В цей день хочемо  подякувати всім архітекторам, а також  не байдужим та віримо, що за підтримки громади  та депутатського корпусу, зможемо розвивати наше славне місто у туристично-рекреаційному напрямку, зберегти та використовувати, в рамках законодавства, наше довкілля і пам’ятки  архітектури національного значення - Парк (ландшафтний парк «Швейцарія») і «Комплекс споруд  заміської садибі» (Садиба князів Святополк-Мирських в Гиївці), що дасть змогу сприймати їх,  як основну складову в утворенні вітчизняного туристичного продукту та дозволить в     м. Люботині будувати  більш якісне та комфортне  життєве середовище.

      З святом, ВАС, шановні АРХІТЕКТОРИ! Творчої наснаги та можливості  реалізації своїх найкращих проектів на території нашого міста.

 

 

З глибокою повагою та надією на подальшу співпрацю,

 

  Міський голова   Л. Лазуренко

 

Начальник відділу з питань містобудування, архітектури та

держархбудконтролю -головний архітектор міста

                                       С. Кравченко

 

    Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.