Веб-портал міста Люботин » Головна » Нарахування заборгованості по аліментам, боржникам, що не мають офіційного місця роботи та взагалі не працюють

 Нарахування заборгованості по аліментам, боржникам, що не мають офіційного місця роботи та взагалі не працюють
Автор: Chekardina   Додано:10 вересня 2013   Переглядів:1107   Категорія - [Головна, Правова освіта населення]
 
 (голосів: 0)

    Нарахування заборгованості по аліментам, боржникам, що не мають офіційного місця роботи та взагалі не працюють. 


Порядок стягнення аліментів визначений ст. 74 Закону України «Про виконавче провадження».  Більшість питань виникає з приводу нарахування заборгованості по аліментам, у разі якщо боржник не працює.
ч. 3 ст. 74 Закону України «Про виконавче провадження» передбачає, що розмір заборгованості із сплати аліментів визначається державним виконавцем за місцем виконання рішення у порядку, встановленому Сімейним кодексом України.
Відповідно до ст. 195 Сімейного Кодексу України «Визначення заборгованості за аліментами, присудженими у частці від заробітку (доходу)», заборгованість за аліментами, присудженими у частці від заробітку (доходу), визначається виходячи з фактичного заробітку (доходу), який платник аліментів одержував за час, протягом якого не провадилося їх стягнення.
Якщо платник аліментів не працював на час виникнення заборгованості, але працює на час визначення її розміру, заборгованість визначається із заробітку (доходу), який він одержує.
Якщо платник аліментів не працював на час виникнення заборгованості і не працює на час визначення її розміру, вона обчислюється виходячи із середньої заробітної плати працівника для даної місцевості.
Розмір заборгованості за аліментами обчислюється державним виконавцем, а уразі спору – судом.

Начальник відділу державної виконавчої служби
Люботинського міського управління юстиції
Харківської області Іськів Я.В.