Сайт міста Люботин » Головна » Забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб

 Забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб
Автор: Chekardina   Додано:26 листопада 2014   Переглядів:766   Категорія - [Головна, Правова освіта населення]
 
 (голосів: 0)

                        Забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб


Верховна Рада України на позачерговому пленарному засіданні 20.10.2014 року, 249 голосами ухвалила закон “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб” №4490а.

Ухвалення закону дає правові гарантії тимчасово переміщеним особам, визначає порядок працевлаштування, виплат державних соцзобов’язань та надання відповідної допомоги.

Урядом прийнято рішення про виплати тимчасово переміщеним особам: на одну сім’ю передбачається 2400 грн на місяць, на непрацездатну особу – 884 грн, а на працездатну особу – половина від цієї суми. Відповідно до закону, виплачуватися дані суми будуть лише у разі, якщо тимчасово переміщена особа зареєструвалася в Центрі зайнятості.

Законом передбачено, що внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, який постійно проживає на території України, якого змусили або який самостійно залишив своє місце проживання, внаслідок або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, масових порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру. Також, громадянин України має право на захист від примусового внутрішнього переміщення або примусового повернення на покинуте місце проживання.

Факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. Для отримання довідки внутрішньо переміщена особа має звернутися до структурного підрозділу місцевої державної адміністрації з питань соціального захисту населення за місцем фактичного проживання із заявою про отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи засвідчує місце проживання внутрішньо переміщеної особи. У випадку зміни фактичного місця проживання внутрішньо переміщення особа повідомляє про це у найближчий територіальний підрозділ центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції (імміграції та еміграції) України протягом 10 днів.

Перереєстрація безробітних, яких в подальшому було зареєстровано як внутрішньо переміщених осіб, здійснюється Державною службою зайнятості за місцем перебування фактичного проживання особи у порядку, визначеному Кабінетом міністрів України.

Відповідно до закону, громадянин пенсійного віку, особа з каліцтвом чи інвалідністю, дитина-інвалід та інша особа, яка перебуває у складних життєвих обставинах, яких зареєстровано внутрішньо переміщеними особами, мають право на отримання соціальних послуг відповідно до законодавства України за місцем реєстрації фактичного проживання такої внутрішньо переміщеної особи. В законі передбачено, що зареєстрована (взята на облік) внутрішньо переміщена особа, яка звільнилася з роботи (припинила інший вид зайнятості), за відсутності документів, що підтверджують факт звільнення (припинення зайнятості), періоди трудової діяльності та страхового стажу, реєструється як безробітна та отримує допомогу по безробіттю, соціальні та інші послуги за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням на випадок безробіття відповідно до чинного законодавства.

Зареєстрована (взята на облік) внутрішньо переміщена особа, яка не звільнилася з роботи (не припинила інший вид зайнятості), у разі неможливості продовження роботи (іншого виду зайнятості) за попереднім місцем проживання, для набуття статусу безробітного та отримання допомоги по безробіттю та соціальних послуг за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням на випадок безробіття може припинити трудові відносини, надавши нотаріально посвідчену письмову заяву про припинення працівником трудових відносин з підтвердженням того, що ця заява таким громадянином надіслана роботодавцю рекомендованим листом (з описом вкладеного вкладеної до нього такої заяви).

Зареєстрованій (взятій на облік) внутрішньо переміщеній особі, яка не має документів, необхідних для надання статусу безробітного, отримує статус безробітного без вимог, що застосовуються при звичайній процедурі. До отримання документів та відомостей про періоди трудової діяльності, заробітну плату (дохід), страховий стаж допомога по безробіттю цим особам призначається у мінімальному розмірі, встановленому законодавством України на випадок безробіття.

В законі передбачено, що внутрішньо переміщена особа – громадянин України реалізує своє право голосу на виборах президента України, народних депутатів України, місцевих виборах та референдумах шляхом зміни місця голосування без зміни виборчої адреси, згідно з частиною третьою статті 7 Закону України “Про Державний реєстр виборців”.

Крім того, законом передбачено, що місцеві органи влади забезпечують безоплатне харчування відповідно до законодавства внутрішньо переміщених осіб на період до отримання такими особами статусу безробітних або їхнє працевлаштування, але не більше 1 місяця та ін.

 

Завідувач Другою держнотконторою

Харківського району Харківської області

                                             Н.В.Омельницька   Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.