Веб-портал міста Люботин » Головна » Стан розвитку соціального партнерства та укладання колективних договорів

 Стан розвитку соціального партнерства та укладання колективних договорів
Автор: Lubotin   Додано:8 квітня 2010   Переглядів:1353   Категорія - [Головна]
 
 (голосів: 1)

Стан розвитку соціального партнерства та укладання колективних договорів
в місті за підсумками проведення двомісячника в 2010 році

 

В наслідок світової кризи відчутно ускладнились економічні і суспільні відносини в місті, і торкнулись майже кожного суб’єкта господарювання. Значне падіння обсягів виробництва, дефіцит обігових коштів, зниження попиту на продукцію виробників призвели до суттєвого погіршення трудових, соціально-економічних прав і гарантій працюючих, внаслідок вивільнення працівників, масового застосування скороченої тривалості робочого часу, зниження рівня оплати праці, зростання суми боргів по заробітній праці, обмеження соціальних гарантій та ін. Це безпосередньо знижує якість, ефективність колективно-договірного регулювання та дискредитує соціальний діалог, як пріоритетну й домінуючу форму рішення складних соціально-економічних проблем.

 

Підводячи підсумки проведення двомісячника (лютий/березень) з укладання колективних договорів, відповідно до листа № 316/07-43 від 19.01.2010 р. Харківської обласної державної адміністрації, повідомляємо, що на даний час в місті діє 74 колективних договори (9 із них укладено в період двомісячника), що складає 93,7% до загальної чисельності підприємств, організацій та установ усіх форм власності. Колективно-договірним регулюванням охоплено 4109 чол., що складає 99,1% до загальної чисельності працюючих. Не охоплено колективно-договірним регулюванням 34 чол., які працюють на п’яти підприємствах міста: ТОВ «Люботинське садове товариство» (керівник Делідзе О. Г.), ПП «Дар'я» (керівник Певна М. І.), ТОВ «Примус інтер парес» (керівник Солодчик Л.Г.), ПП «Тренинговий центр 02+» (керівник Омеляненко С. В.), ТОВ «Куряжський завод по переробці твердих побутових та промислових відходів» (керівник Левченко В. М.). А також у місті є сім підприємств, які не переуклали колективні договори під час двомісячника: ТОВ «Пріап», ПП «Біфора», ТОВ «Кераміка», ТОВ «Буревісник», ТОВ «КомпаніяКратер», ТОВ «Караванський завод кормових дріжджів», Люботинське ПВАПБ. З керівниками і профспілками даних підприємств проведені співбесіди, надані рекомендації та консультації з питань врегулювання соціально-трудових відносин з найманими працівниками.

 

В місті, на виконання вимог Закону України «Про колективні договори і угоди»; «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності»; «Про організації роботодавців» та п.11.1.5 діючої Регіональної угоди, проведені двосторонні переговори роботодавців та профспілок щодо укладення колективних договорів, переглянуто діючі, з внесенням до них відповідних змін і доповнень, не допущено звуження обсягів раніше прийнятих пільг і гарантій.

Колективні договори забезпечують стійкі відносини між найманими працівниками і власниками, сприяють регулюванню виробничих, трудових відносин, підвищенню ефективності виробництва, зміцненню трудової дисципліни, посиленню соціального захисту працівників і пом’якшенню соціальної напруги в трудових колективах.

Повідомну реєстрацію колективних договорів веде відділ правового забезпечення виконкому Люботинської міської ради.

 

Провідний спеціаліст відділу з питань оплати праці

та зайнятості населення Сопун І. Ю.