Веб-портал міста Люботин » Головна » ОБЕРЕЖНО!!! САЛЬМОНЕЛЬОЗ!!!

 ОБЕРЕЖНО!!! САЛЬМОНЕЛЬОЗ!!!
Автор: Svetlana   Додано:23 квітня 2018   Переглядів:733   Категорія - [Головна]
 
 (голосів: 0)

ОБЕРЕЖНО!!! САЛЬМОНЕЛЬОЗ!!!

Сальмонельоз – це інфекційне захворювання, яке являється найбільш поширеною хворобою у всьому світі. Бактерії з роду Сальмонела (Salmonella) є причиною розвитку захворювання. Сальмонельоз вражає органи травлення (шлунок, кишечник). Передається найчастіше захворювання  через продукти харчування та брудну воду, які є зараженими сальмонелами. Величезна кількість людей є носіями сальмонельозу (тому що розмноження бактерій відбувається в організмі людини, а ознаки та симптоми при цьому не проявляються). Сальмонельоз належить до гострих кишкових інфекцій. Хвороба є поширеною серед дітей, особливо першого року життя. Дуже велику кількість людей може вражати захворювання, які вживають продукти у їжу заражені сальмонелами (м’ясо, яйця птахів, молоко, масло). Завжди зростає процент зараження, тому що бактерії, які потрапляють в продукти харчування, не викликають ніяких зовнішніх змін їжі та ніяких змін у смакових якостях. Джерелом інфекції можуть бути тварини, продукти харчування (яйця водоплавних птахів чи курячі яйця), які є заражені сальмонелами, а також люди, хворі на сальмонельоз (хвора людина виділяє сальмонели разом з каловими масами) або бактеріоносії (люди, які перехворіли хворобою, проте ще виділяють мікроби з калом). Симптоми:  озноб, підвищення температури тіла (38-39 градусів), головний біль, зниження апетиту, слабкість та ломота в тілі, діарея (пронос), нудота та блювання, біль у животі. Діагностика:  лише, коли захворювання себе явно проявить, можна діагностувати хворобу. Щоб підтвердити діагноз сальмонельозу проводять бактеріологічне та серологічне обстеження.

Якщо вчасно не діагностувати захворювання, то  це у свою чергу може призвести до поліартриту, перитоніту та інфекційно-токсичного шоку

Лікування:  сальмонельоз лікується за допомогою антибіотиків; препаратів, які виводять токсини з організму; розчинами, які компенсують втрату рідини; дієтою; препаратами  які відновлюють нормальну мікрофлору кишечника.

 

Начальник Люботинського

міського відділу Головного управління

Держпродспоживслужби

в Харківській області

Ільченко О.С.