Веб-портал міста Люботин » Головна » Гриби – це небезпечно!

 Гриби – це небезпечно!
Автор: Lubotin   Додано:3 червня 2020   Переглядів:625   Категорія - [Головна]
 
 (голосів: 0)

Гриби – це дарунок лісу, але водночас вони є небезпечним продуктом харчування, який може призвести до отруєння, а іноді й смерті.


         Гриби – харчовий продукт, однак серед них є багато отруйних, що можуть спричинити сильні отруєння, а іноді й смерть. Це такі гриби як бліда поганка, мухомори, опеньки несправжні та багато інших.

Гриби легко всмоктують у себе шкідливі речовини, що містяться в грунті й атмосфері, тому не варто збирати дуже старі гриби, навіть якщо вони не червиві. Найбільш «чистими» й «безпечними» грибами є білі та лисички.

Не збирайте грибів у межах міста – у парках і скверах, а за містом – поблизу смітників і куп сміття.

Ніколи не їжте сирих грибів у тому числі – сироїжок. У найкращому випадку ви отримаєте розлад шлунку, у найгіршому – тяжке отруєння.

Найбільш отруйний гриб – бліда поганка. У чверті її шапки середнього розміру міститься смертельна доза отрути.

Запам’ятайте відмітні ознаки отруйних і неїстівних грибів:

  • білі крапочки або лусочки на верхньому боці шапки;
  • лусочки на нижній частині ніжки;
  • різке, яскраво виражене стовщення біля основи ніжки;
  • плівка під шапкою (за винятком опеньок, маслюків і печериць);
  • нижня поверхня шапки – рожева або червонувата.

Перша допомога в разі отруєння грибами

Перші ознаки грибного  отруєння зазвичай проявляються вже через півгодини після вживання їжі. Найпізніше – через 4 години.

У хворих, які отруїлися грибами, спостерігаються такі загальні  ознаки недуги: біль у животі, розлад шлунку, нудота, блювота, загальна слабкість. Спостерігається також зміна розміру зіниць: одна звужується, інша – розширюється. Трапляється, що у хворого з’являються зорові та слухові галюцинації, конвульсії, марення. Після збудження настає втрата свідомості, при цьому спостерігається посмикування деяких м’язів, найчастіше – обличчя і пальців рук. Особливо важко отруєння переносять діти.

Навіть у разі легкого отруєння грибами слід негайно звернутися за медичною допомогою або відправити хворого до лікарні. Часто від того, наскільки швидко буде надано медичну допомогу, залежить життя людини. До приїзду «швидкої»  потрібно прикласти до живота і ніг грілки. Щоб не допустити активного всмоктування отрути в організм, слід як найшвидше промити шлунок: дати хворому випити  три-чотири склянки солоної води, а тоді викликати блювоту. Процедуру необхідно повторити кілька разів.

Після цього рекомендується дати хворому міцного чаю. І звичайно ж, не можна давати хворому спиртних напоїв.

 

Начальник Люботинського  міського відділу   Головного управління

Держпродспоживслужби в Харківській області 

Ільченко О.С.

    Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.