Веб-портал міста Люботин » Головна » Департамент житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу повідомляє

 Департамент житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу повідомляє
Автор: Lubotin   Додано:1 березня 2021   Переглядів:197   Категорія - [Головна]
 
 (голосів: 0)

Відповідно до листа від 29.01.2021 № 03-36/338 в частині питань підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, Департамент житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Харківської обласної державної адміністрації, у межах компетенції, повідомляє про наступне.


В частині питання підвищення оплати за послуги з постачання та розподілу природного газу, інформуємо.


У зв’язку із запровадженням повноцінного ринку газу з 01 серпня 2020 року, відповідно до Закону України «Про ринок природного газу», побутові споживачі отримали можливість самостійно обирати постачальника природного газу.

Відповідно до положення статті 12 Закону України «Про ринок природного газу», постачання природного газу здійснюється за цінами, які вільно встановлюються між постачальником і споживачем, крім випадків, передбачених Законом.

З переліком постачальників природного газу для потреб населення, а також із цінами та акціями, які вони пропонують, можливо ознайомитись за посиланням: https://gazpravda.com.ua/


Для того щоб обрати нового постачальника газу треба перевірити, чи компанія має право на постачання газу. Це можливо на сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (надані - НКРЕКП) в розділі «Ліцензійний реєстр НКРЕКП».

Подати заяву-приєднання встановленого зразка до нового постачальника. Це можна зробити як на сайті нового постачальника, так й надіслати йому скановану/сфотографовану заяву на електронну скриньку.


Разом із заявою-приєднанням споживач надає постачальнику:

-  документи, якими визначено право власності чи користування на об'єкт

(приміщення);

- документ, що посвідчує особу споживача (паспорт), а також

реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код);

- інші документи, які може вимагати постачальник (перелік яких має бути визначений на сайті такого постачальника). Наприклад, це може бути останній рахунок за розподіл або постачання газу.


Заяву також може подати й довірена особа власника приміщення, проте вона мусить мати оформлену належним чином довіреність.

Очікувати повідомлення від нового постачальника про дату, з якої здійснюватиметься постачання природного газу. Нова компанія має для цього термін до 20 днів.


3 01 лютого 2021 року гранична вартість 1 м3 природного газу встановлена постановою Кабінету Міністрів України від 18 січня 2021 року № 25 на рівні

6,99 грн/м3 без урахування вартості розподілу (доставки) газу. Така ціна діятиме до 31 березня 2021 року.

Крім того, в особистих кабінетах побутових споживачів та в платіжних квитанціях, для абонентів ТОВ «ХАРКІВГАЗ ЗБУТ», вартість спожитого в

січні поточного року природного газу визначена на рівні 6,99 грн/1 м3 .


З питання оплати вартості послуг з розподілу природного газу, повідомляємо про наступне.

Ціна за доставку природного газу завжди була включена в загальну платіжку кінцевому споживачу за спожитий природний газ.

На сьогодні оплата здійснюється окремо за газ як товар і окремо - за послугу з розподілу газу, тобто за його прокачування розподільчими мережами до газових плит, колонок чи опалювальних котлів. Це плата не за трубу, а за те, щоб до неї подавався газ, він утримувався під тиском, працювала аварійна служба, техніка та споруди на газопроводах.


Порядок розрахунків за договором розподілу природного газу визначений главою 6 розділу VI Кодексу газорозподільних систем, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (надалі - НКРЕКП) від 30.09.2015 №2494.

Постановою НКРЕКП від 30.12.2020 №2782 про встановлення тарифу на послугу з розподілу природного газу для АТ «Харківгаз», з 01.01.2021 був установлений тариф у розмірі 2,28 грн/м3 на місяць (з урахуванням ПДВ).

Проте, відповідно до змін, внесених постановою НКРЕКП від 30.01.2021 №133, з 01.02.2021 тариф на послугу з розподілу природного газу для АТ «Харківгаз» складає 2,148 грн/м3 на місяць (з урахуванням ПДВ).


Крім того, у разі, якщо власник об’єкту не використовує газове обладнання та не планує в майбутньому користуватись послугами з розподілу природного газу і обслуговуванням мереж, він має право звернутися до Оператору ГРМ за місцем проживання (АТ «Харківгаз») для розірвання договору та механічного від’єднання об’єкту від газової мережі. В такому випадку, нарахування за послугу з розподілу природного газу не будуть проводитися.

Питання перегляду тарифу на послугу з розподілу природного газу належить до компетенції НКРЕКП, як центрального органу виконавчої влади зі спеціальним статусом. З питання листування можливо звертатися за адресою:

вул. Смоленська, 19, м. Київ (інформаційно-довідкова телефонна лінія: (044) 204-70-72 та на електронну адресу: box@nerc.gov.ua


З питання підвищення тарифів на електричну енергію з 01.01.2021 інформуємо.

Протягом 2015-2017 років поетапне підвищення тарифів на електричну енергію для побутових споживачів регламентувалося постановою НКРЕКП від 26 лютого 2015 року № 220 «Про встановлення тарифів на електроенергію, що відпускається населенню».

13 квітня 2017 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про ринок електричної енергії» № 2019-УІП (далі - Закон), який набрав чинності 11 червня 2017 року.


Відповідно до пункту 3.1.1 глави 3.1 розділу III Правил роздрібного ринку електричної енергії (надані - ПРРЕЕ), постачання (продаж) електричної енергії здійснюється за договором про постачання електричної енергії споживачу обраним ним електропостачальником, який отримав відповідну ліцензію, за вільними цінами, крім постачання електричної енергії постачальником універсальної послуги або постачальником «останньої надії». З 01.01.2019 постачальником універсальних послуг на території Харківської області було визнано ПрАТ «Харківенергозбут».


Згідно з статтею 62 Закону, постановою Кабінету Міністрів України від 05 червня 2019 року № 483 було затверджено «Положення про покладення спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії» з терміном дії до 31.12.2020. Реалізація цієї постанови дозволила до 2021 року використовувати ціни (тарифи) на електричну енергію для побутових споживачів на рівні 2017 року.

Зважаючи на зниження платоспроможності громадян у зв’язку з пандемією та карантином, було прийняте рішення - залишити державне регулювання ціни на електричну енергію.


Отже, постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2020 року № 1325 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 05 червня 2019 року № 483» затверджено фіксовану ціну на електричну енергію для побутових споживачів, яка з 1 січня до 31 березня 2021 року становить 1,68 грн з ПДВ незалежно від обсягу споживання, місця проживання та соціального статусу.


Водночас, згідно з зазначеною постановою продовжують діяти тарифні коефіцієнти (двозонні, тризонні) для побутових споживачів, у яких наявний облік споживання електроенергії за періодами часу, тобто електроенергія вночі обліковується з понижуючим коефіцієнтом.


Відповідно до роз’яснень Уряду, вищезазначену постанову прийнято з метою уникнення стрімкого зростання тарифу для населення вже з 1 січня 2021 року. У разі неприйняття запропонованих змін, ціна на електроенергію для побутових споживачів мала б формуватися на ринкових умовах, що призвело б до різкого, більше ніж в 2,5 рази, зростання тарифу на електричну енергію для населення (до близько 3,30 грн/кВт.год).