Веб-портал міста Люботин » Головна » Шановні Люботинці!

 Шановні Люботинці!
Автор: Lubotin   Додано:18 травня 2009   Переглядів:1457   Категорія - [Головна]
 
 (голосів: 1)

Люботинське відділення ХОДПІ нагадує, що згідно п.1 ст.206 Земельного кодексу, використання землі в Україні є платним.
Плата за землю стягується у вигляді земельного податку чи орендної плати. Власники землі та землекористувачі, окрім орендарів, сплачують земельний податок. За земельні ділянки, надані в оренду, стягується орендна плата.
Право власності і право постійного користування на земельну ділянку виникають після отримання його власником чи користувачем документа, який посвідчує право власності чи право постійного користування земельною ділянкою, і його державної реєстрації (п.1 ст.125 Земельного кодексу). До отримання землекористувачами Державного акту на право користування землею забороняється використовувати земельну ділянку (п.3 ст. 125 Земельного кодексу).

Пільгами по сплаті податку на землю користуються : інваліди 1 та 11 груп; громадяни, які виховують трьох та більше дітей; громадяни, члени сімей яких проходять строкову військову службу в лавах Української армії; пенсіонери, а також особи, які користуються пільгами згідно Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантіях їх соціального захисту»; громадяни, яким в установленому порядку видано посвідчення про те, що вони постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Пільги по сплаті податку на землю надаються в межах норм землекористування, яке по місту Люботину становить 0,1 га (10 соток).
Згідно Закону України №2535-Х11 від 03.07.1992 року «Про плату за землю», сплата земельного податку здійснюється у два строки рівними частинами: до 15 серпня та 15 листопада поточного року. Також дозволяється внесення всієї суми податку одноразово - по першому терміну сплати.
Несплата земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності виробниками сільськогосподарської і рибної продукції та громадянами протягом року, іншими платниками - протягом півроку вважається систематичною і є підставою для припинення права користування земельними ділянками.

Люботинське відділення ХОДПІ нагадує про необхідність погашення боргів за минулі роки та про своєчасність сплати земельного податку за поточний рік. Кошти, отримані від сплати податку, направляються на благоустрій нашого міста, на утримання його бюджетної сфери.»


Начальник Люботинського відділення ХОДПІ
А. Г. Стукалова