Веб-портал міста Люботин » Головна » До уваги платників, які забезпечують себе роботою самостійно

 До уваги платників, які забезпечують себе роботою самостійно
Автор: Lubotin   Додано:18 травня 2009   Переглядів:1455   Категорія - [Головна]
 
 (голосів: 1)

До уваги платників, які забезпечують себе роботою самостійно,
приватних підприємців всіх систем оподаткування!

 

Згідно Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" одним із основних показників нарахування пенсії є страховий стаж.
Страховий стаж це період, протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісячно сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Відповідно до частини 3 статті 24 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страховий стаж обчислюється в місяцях. Неповний місяць роботи, якщо застрахована особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню або брала добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови, що сума сплачених за цей місяць страхових внесків не менша, ніж розмір мінімального страхового внеску.

 

Наприклад: на сьогодні мінімальна заробітна плата складає 625 грн, внески які необхідно сплатити із цієї суми для зарахування повного місяцю страхового стажу складають 625*33.2% = 207,50грн. Якщо сума внесків приватного підприємця, який знаходиться на спрощеній системі оподаткування дорівнює тільки сумі 42% від ставки єдиного податку(207,50*42%= 87,15грн), фіксованого (100*10%=10грн.) то це означає, що його страховий стаж буде розраховано пропорційно сплачених внесків.
Згідно Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" право на отримання пенсій за віком набувають:
чоловіки в 60 років-при наявності страхового стажу - 25 років; жінки в 55 років - при наявності страхового стажу 20 років.
Беручи до уваги і той факт, що в основу нарахування пенсій майбутнім пенсіонерам та перерахунок тим, хто вже отримує її і тим хто продовжує працювати, покладено механізм доплати ( 1,35% ) за кожний рік страхового стажу роботи до загального розміру пенсії, то це питання стоїть особливо гостро.
Пенсійний фонд пропонує всім платникам - приватним підприємцям вже сьогодні думати про своє майбутнє. Сплата внесків до Пенсійного фонду менше законодавчо встановленого розміру недає змоги отримувати майбутню пенсію в тих розмірах на яку ви розраховуєте, а в значно менших.
Забезпечте себе необхідним страховим стажем!

Управління Пенсійного фонду України в Харківському районі