Веб-портал міста Люботин » Головна » Відроджуємо козацтво в Люботині

 Відроджуємо козацтво в Люботині
Автор: Lubotin   Додано:11 серпня 2009   Переглядів:1507   Категорія - [Головна]
 
 (голосів: 2)

Відроджуємо  козацтво  в Люботині

 

У лютому цього року в Люботині була створена козацька сотня Українського реєстрового козацтва під проводом міського отамана, полковника козацтва Маліка В. Г., депутата Люботинської міської ради. До сотні вступили 8 депутатів Люботинської міської ради, декілька керівників установ міста, підприємці, понад 30 молодих мешканців міста. На цей час нас більше ста осіб.
Мета козацтва - захист віри, Батьківщини, народу. Наша сотня почала свою діяльність з вивчення історії міста, плануємо відроджувати історичні пам'ятки, відкрити недільну школу, спільно з міським відділом УМВС підтримувати правопорядок у місті. Зокрема, ми вирішили допомогти у впорядкуванні могил князів Святополк-Мирських та благоустрої церкви Св. Миколая в Гиївці. У суботу 8 серпня наша сотня заготовляла дрова для Свято-Миколаївського храму.

Кожна козацька справа починається з молитви та благословення Божого. Тож і в цей день члени сотні отримали благословення від настоятеля храму отця Іоанна, до сотні були прийняті 7 нових козаків та 2 берегині, які склали Присягу, пройшли посвячення та отримали грамоти Українського реєстрового козацтва. Працювало чотири бригади козаків, а берегині готували козацький обід. На допомогу храму деякі козаки прийшли родинами, тож працювали і дорослі, і діти. Приємно було бачити поруч секретаря Люботинської міської ради Сергія Нечипоренка з дружиною і донечкою, сім'ю Маліків, батька та сина Вельмицьких, сина та матір Тутових, Сергія Чернякова з усім трудовим колективом. Всі працювали завзято і трохи стомились, але відчуття того, що робимо корисну справу допомагало долати втому. Після роботи всім смакував козацький куліш, яку приготували Світлана Вольвач і Галина Бондар.

А в неділю 9 серпня на території поховань князів Святополк-Мирських, біля Свято-Миколаївського храму, біля їх колишнього будинку працювали історики на чолі з депутатом Харківської обласної ради Ігорем Массаловим та депутатом Люботинської міської ради Валерієм Стрільцем, телевізійники з 7 каналу і ініціативна група Люботинської козацької сотні. Результатом їх роботи стане передача про наших земляків князів Святополк-Мирських, нащадків Ярослава Мудрого, видатних державних діячів, наших славних земляків.
Це тільки початок діяльності козаків у нашому місті, це добра справа для пам'яті минулого та розвитку майбутнього Люботина . Небайдужі та завзяті, приєднуйтесь!

Л. Гільова, депутат Люботинської міської
ради, член Люботинської козацької сотні.

 

 

Відроджуємо  козацтво  в Люботині

 

Відроджуємо  козацтво  в Люботині

 

Відроджуємо  козацтво  в Люботині

 

 

 

 

    Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.