Веб-портал міста Люботин » Головна » Надання житлових субсидій

 Надання житлових субсидій
Автор: Lubotin   Додано:30 вересня 2009   Переглядів:1809   Категорія - [Головна]
 
 (голосів: 1)

У зв’язку із початком опалювального періоду 2009-2010 р.р., значно збільшиться розмір плати за ЖКП.

Щоб захистити сімейний бюджет кожної родини від надмірних витрат існує механізм надання житлових субсидій.

 

Хто має право на призначення житлової субсидії.

Право на призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг мають сім’ї, у яких розмір плати за житлово-комунальні послуги у межах норм споживання з урахуванням пільг перевищує обсяг визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового відсотка платежу (15 чи 20 відсотків середньомісячного сукупного доходу ).

 

Скільки сплачує за комунальні послуги отримувач субсидії

Сім’ї, яким призначена житлова субсидія, сплачують за житлово-комунальні послуги в межах норм володіння чи користування загальною площею житла та нормативів користування комунальними послугами 20 відсотків середньомісячного сукупного доходу. Сім’ї пенсіонерів та інших непрацездатних громадян, а також сім’ї, до складу яких входять неповнолітні діти, інваліди І і ІІ групи, сплачують за послуги 15 відсотків середньомісячного сукупного доходу якщо розмір їх доходу на одну особу не перевищує 50 відсотків прожиткового мінімуму.

Якщо обсяг витрачання газу, води, електричної та теплової енергії вимірюється засобами їх обліку, розмір субсидії для відшкодування їх оплати розраховується виходячи з фактичного споживання послуг, але не більше від встановлених норм споживання. У разі коли по закінченні терміну отримання субсидії зазначеної послуги використано на суму, меншу від суми призначеної субсидії та обов’язкової частки плати в межах норм споживання, невикористані перераховані кошти повертаються (перераховуються)організаціям, що надають послуги, на рахунок відділів (управлінь) субсидій.

 

Куди звернутись, які документи надати

Для призначення житлової субсидії громадянам необхідно звернутись до відділу субсидій та адресних соціальних допомог Управління праці та соціального захисту населення, який знаходиться за адресою м. Люботин вул.. Радянська, 26 та надати такі документи : паспорт, заяву, довідки про доходи кожного із зареєстрованих та декларацію про їх доходи і майновий стан, розрахункові книжки, квитанції або аналогічні документи про фактичну оплату житлово-комунальних послуг за попередній період. Крім цього, з урахуванням особливостей кожної  сім’ї можливе надання додаткових відомостей

( для підтвердження майнового стану, про укладення угоди на погашення заборгованості ).

При наявності заборгованості, яка утворилась станом на 01.12.2006р. громадяни можуть звернутись в комісію з питань реструктуризації боргів, яка утворена при виконкомі Люботинської міської ради, та укласти угоду на погашення заборгованості на термін до 60 місяців залежно від суми боргу та рівня доходів громадян на дату реструктуризації.

 

Чи враховується при призначенні субсидій майновий стан сімей

 При призначенні житлової субсидії враховується майновий стан громадян. Виходячи з конкретних обставин, що склалися в сім’ї, на підставі рішень комісії з питань надання населенню субсидії на оплату житлово-комунальних послуг як виняток, можливе призначення субсидії в наступних випадках:

 -  серед зареєстрованих на житловій площі є працездатні особи, які не працюють, не вчаться, не перебувають на обліку у службі зайнятості як такі, що шукають роботу;

-  у володінні зареєстрованих на житловій площі або членів їх сімей є додаткове житлове приміщення або більше ніж один  транспортний засіб.

-  житлове приміщення придбане не більше року тому.

-  уповноважений власник здає за договором у найом або в оренду житлове приміщення.

-  якщо зареєстровані у житловому приміщенні особи протягом 12 місяців перед зверненням здійснили купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, транспортного засобу, будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку тощо, або оплатили послуги з навчання, будівництва, ремонту квартири (будинку) або автомобіля, транспортного засобу (механізму), телефонного (в тому числі мобільного) зв’язку тощо, крім житлово-комунальних послуг у межах норм споживання та медичних послуг, пов’язаних із забезпеченням життєдіяльності, на суму, яка на час звернення перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму для зазначених осіб.

-  якщо під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов сім’ї  з’ясовано, що будь хто із складу зареєстрованих має додаткові джерела для існування, не зазначені у декларації про доходи та майно (здає у найм приміщення, працює без оформлення трудових відносин, отримує дохід від утримання худоби, птиці, інших тварин, дохід від народних промислів, використання наявної сільськогосподарської техніки, вантажної машини, мікроавтобуса тощо).     

Рішення про призначення (непризначення ) субсидії приймається на підставі акта обстеження  матеріально-побутових умов сім’ї.

 

 

Терміни надання субсидії

 Після подання заяви громадяни можуть протягом місяця донести необхідні документи.

Субсидія призначається починаючи з місяця надходження заяви. Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на 6 місяців. У разі, якщо за опалення громадяни сплачують протягом опалювального періоду, субсидія призначається на цей період. Якщо у житловому приміщенні зареєстровані і проживають тільки пенсіонери, які не працюють, та інші непрацездатні громадяни, джерелом існування яких є лише доходи від особистого селянського господарства, пенсія та інші соціальні виплати, субсидія за їх бажанням призначається на дванадцять місяців.

 

При зміні тарифів

У разі затвердження нових тарифів і цін на житлово-комунальні послуги перерахунок діючих субсидій провадиться без звернень громадян з місяця в якому відбулась зміна тарифів.

Нові субсидії призначаються протягом трьох місяців з часу підвищення розміру платежів (з метою уникнення черг громадян, які звертаються за призначенням субсидії).

 

 Начальник відділу субсидій та

 адресних соціальних допомог 

О.М. Бутенко