Веб-портал міста Люботин » Головна » Кожна дитина мріє про сім`ю

 Кожна дитина мріє про сім`ю
Автор: Lubotin   Додано:25 лютого 2010   Переглядів:1903   Категорія - [Головна]
 
 (голосів: 1)

Для розвитку дитини надзвичайно важливою є турбота про неї дорослих. Батьки дають дітям життя, відповідають за догляд і виховання, беруть на себе фінансову відповідальність, приймають важливі рішення від імені своїх дітей. Батьки допомагають відчути взаємне тепло і любов, передають дітям досвід поколінь, життеві цінності та духовність, виховують дітей, задовільняють щоденні потреби, надають зразки для наслідування. Усі ці потреби життево важливі для кожної дитини, якого б віку вона не була.

Діти мають зростати в сім”ях рідних батьків, але коли це неможливо, коли за певних життевих обставин дитина залишається без батьківського піклування, альтернативою біологічній родині можуть стати сімейні форми виховання дітей.

Мабуть, Ви вже знаєте, що в Україні існують різноманітні форми сімейного виховання дітей, а саме: усиновлення, опіка, прийомна сім”я та дитячий будинок сімейного типу.

Усиновлення(удочеріння) – найбільш прийнятна і сприятлива форма виховання, за якою дитина в правовому відношенні повністю прирівнюється до рідних дітей, набуває в особі усиновителів батьків, рідну сім”ю. Усиновителями можуть бути повнолітні дієздатні особи. Між усиновителем та дитиною різниця у віці повинна бути не меншою ніж 15 років.

Встановлення опіки та піклування – це влаштування дітей–иріт, чи дітей, позбавлених батьківського піклування в сім”ї , які перебувають переважно в родинних відносинах із цими дітьми, з метою забезпечення їх виховання, освіти, розвитку і захисту їх прав та інтересів. Дитина, над якою встановлена опіку (піклування), не втрачає статусу дитини-сироти або дитини позбавл6еної батьківського піклування, що передбачає пільги, передбачені для такої категорії.

Прийомна сім”я – це сім”я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт, чи дітей позбавлених батьківського піклування. Прийомні діти влаштовуються в сім”ю до досягнення ними вісімнадцятирічного віку або до закінчення навчання у професійно-технічних  чи вищих навчальних закладах, але не пізніше досягнення 23-річного віку. За вихованцями зберігається статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьнівського батьківського піклування, що передбачає збереження раніше призначених аліментів, пенсій, інших виплат державної допомоги.

Дитячий будинок сімейного типу (ДБСТ) - це окрема сім”я, що створюється за бажанням подружжя  або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання не менше як 5 дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування. Особи, які беруть на себе зобов”язання щодо дітей, набувають статусу батьків-вихователів, діти, які влаштовані до ДБСТ, є вихованцями і не втрачають статус дитини-сироти, позбавленої батьківського піклування. Держава надає сім”ї, яка бере на виховання дітей, матеріальну та соціальну підтримку.

 

Сподіваємось, що ця інформація стане для Вас корисною!

 

Якщо у вас виникли питання чи хочете отримати детальнішу інформацію, звертайтесь до Люботинського центру
соціальних служб  для сім”ї, дітей та молоді : м. Люботин , вул. Радянська, 12 к.1 , тел.. 741-09-63 ,
e-mail : lmcsssdm @rambler.ru

 

 

                                  А.Колінько, начальник відділу Люботинського МЦСССДМ