Веб-портал міста Люботин » Головна » Своєчасна оплата за спожитий природний газ – запорука сталого газопостачання

 Своєчасна оплата за спожитий природний газ – запорука сталого газопостачання
Автор: Lubotin   Додано:23 квітня 2010   Переглядів:1554   Категорія - [Головна]
 
 (голосів: 3)

Своєчасна оплата за спожитий природний газ – запорука сталого газопостачання населенню

в зоні діяльності Люботинського управління газового господарства ВАТ «Харківгаз»

 

Проблема низького рівня розрахунків за спожитий природний газ є особливо гострою на сьогоднішній день. Оскільки, це перешкоджає ВАТ «Харківгаз» сплачувати податки до бюджетів усіх рівнів, вчасно розраховуватися з постачальниками природного газу та забезпечувати придбання необхідних обсягів газу для безперебійного газопостачання бюджетним установам, організаціям та населенню Харківської області, а також якісній та своєчасній підготовці до опалювального періоду. Найбільші борги за спожитий природний газ у Харківській області має населення. Протягом опалювального періоду 2009-2010 рр. заборгованість населення за спожитий природний газ зросла на 2 млн. 338 тис. 603 грн. Так, станом на 01.04.10 р. загальна сума заборгованості серед населення в зоні діяльності Люботинського управління газового господарства ВАТ «Харківгаз» складала 2 млн. 831 тис.936 грн. За опалювальний період 2009-2010 рр. борг населення за спожитий природний газ за попередні періоди зменшився на 59 тис.741 грн. в результаті проведеної досудової та позовної роботи.

Підприємство не може допустити безоплатного споживання природного газу і тому змушено звертатися до суду з позовами про стягнення заборгованості зі споживачів – фізичних осіб за надані послуги з газопостачання. Рішення на користь підприємства вже ухвалюються судами, а у разі їх невиконання щодо погашення абонентами заборгованості, представниками виконавчої служби стягуються борги через накладення арешту на майно боржників, їх домоволодіння, рахунки у банківських установах. Крім того, проводиться утримання заборгованості із заробітної плати та пенсії.

 

 

Так, 06.11.09 р. було ухвалено рішення на користь ВАТ «Харківгаз» в особі Люботинського управління газового господарства про стягнення з Дюкової Г.Д. 1 тис. 102 грн. боргу за надані послуги з газопостачання та направлено виконавчий лист до Пенсійного фонду. Станом на сьогоднішній день проведено стягнення боргу. Крім того, боржник зобов’язаний сплатити до державного бюджету виконавчий збір у розмірі 10% від фактично стягненої суми боргу за газ, так як у добровільному порядку рішення суду не було виконано.

 

 

Відділом Державної виконавчої служби Люботинського міського правління юстиції виконується також судове рішення від 09.11.09 р. щодо стягнення боргу за спожитий природний газ з Петренко С.В. на суму 6 тис. 326 грн. На майно боржника накладено арешт, здійснено опис і призначено експертизу щодо встановлення його вартості, після чого майно буде виставлено на аукціон.

Проводиться виконання і інших судових рішень на користь ВАТ «Харківгаз» на підставі виданих виконавчих листів.

Отже, абонентам-боржникам треба сумлінно ставитися до виконання зобов’язань щодо своєчасного погашення заборгованості за надані послуги з газопостачання. Своєчасна оплата за спожитий природний газ-це не тільки запорука сталого газопостачання, а й гарантія їх безпеки.

 

 

Начальник Люботинського управління

газового господарства ВАТ «Харківгаз» Н.Прощай