Веб-портал міста Люботин » Головна » Роки власні над життям, але не власні над пам’яттю

 Роки власні над життям, але не власні над пам’яттю
Автор: Lubotin   Додано:7 травня 2010   Переглядів:1143   Категорія - [Головна]
 
 (голосів: 1)

Роки власні над життям, але не власні над пам’яттю

 

Давно відгриміли на українській землі жорстокі та криваві бої полум’яних воєнних років часів Другої Світової війни.

Сьогодні, через 65 років, вже під мирним небом ми згадуємо наших героїв: воїнів – переможців, воїнів – визволителів, які не шкодуючи свого життя, крок за кроком здобували таку складну і таку довгоочиковану та доленосну перемогу для нашого народу і Батьківщини.

 

Вже традиційно, напередодні визначного свята, Південна залізниця під керівництвом Героя України, почесного громадянина м. Люботина, начальника ПЗ Остапчука Віктора Миколайовича зробила люботинцям щедрий подарунок – 5 травня на території Центральної міської лікарні відкрито меморіальний комплекс в пам’ять про загиблих воїнів – визволителів, які померли від поранень отриманих у боях за наш рідний Люботин. В роки війни на місці сучасного меморіалу був розташований воєнний польовий шпиталь. Бійців, які отримали смертельні поранення, було поховано поблизу шпиталю. За історичною довідкою відомо, що було поховано 163 бійців - вірних синів всіх колишніх братніх республік Радянського Союзу.

 

На врочисте відкриття меморіалу зібралося багато вдячних люботинців, ветеранів, представників різних трудових колективів. Відкрив мітинг міський голова Татунь Л.Г., привітавши ветеранів і всіх присутніх з річницею Великої Перемоги. Також Леонід Григорович від імені усіх люботинців подякував колективу Південної залізниці в особі Остапчука В.М. за безцінний подарунок для м. Люботина, який увіковічить подвиг радянського солдата – визволителя.

Привітав ветеранів і В.М. Остапчук, який зазначив, що всім відомі слова, «Ніхто не забутий, ніщо не забуте», в ці святкові дні набувають особливого сенсу, оскільки багато родичів, які вже понад 60 років шукали своїх померлих батьків, братів та сестер, тепер матимуть змогу прийти до цього священного місця і вшанувати померлих родичів.

 

Роки власні над життям, але не власні над пам’яттю

 

До люботинців з привітанням також звернулися гість нашого міста – консул - радник Генерального консульства Російської Федерації у м. Харкові М. Ф. Орєхов та голова міської ради ветеранів Папирін М.О.

За вагому допомогу у відтворенні меморіалу були нагороджені почесною грамотою Генерального консульства Російської Федерації у м. Харкові керівники залізничних організацій міста: Богданов В.В. заступ.начальника служби будівничо-монтажних робіт та громадянських споруд, Борисенко Д.В. начальник БМП, Дєєв Ю.О. працівник БМП.

 

Після офіційної частини привітань, на меморіалі була перерізана святкова стрічка і всі присутні мали змогу хвилиною мовчання й покладанням квітів до меморіалу вшанувати пам’ять загиблих воїнів.

Життя триває, роки війни залишаються у далекому минулому, але пам’ять серця – вічна, тож пам’ятаймо наше героїчне минуле! Вічна пам’ять загиблим! Щира подяка та низький уклін від усіх люботинців начальнику ПЗ Віктору Миколайовичу Остапчуку за добрі справи, які увіковічнюють для нащадків славетну історію нашого міста і подвиги радянського солдата!

 

Крюченко Н. С.

 

Роки власні над життям, але не власні над пам’яттю

 

Роки власні над життям, але не власні над пам’яттю