КЗ «Люботинська ПБ ЛМР ХО» запрошує всіх бажаючих переглянути виставку «Поезія, мов цілюща вода» і поринути у чарівний світ поезії
«Поезія — це завжди неповторність,
якийсь безсмертний дотик до душі»
Ліна Костенко
Щорічно березень для нашої бібліотеки наповнюється приємними клопотами, які пов’язані з проведенням традиційного свята – Всесвітнього дня поезії. Вшановувати тих, хто вміє підбирати найкращі слова і складати їх в найкращому порядку, вирішили на 30-й сесії генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі у 1999 році.
«Поезія, – говориться в рішенні ЮНЕСКО, – може стати відповіддю на найгостріші і найглибші духовні питання сучасної людини, але для цього необхідно привернути до неї широку суспільну увагу».
Уся історія людства показує, що поетичне слово йде поруч із людиною. З давніх-давен людина використовувала дар Божий — мову — для вираження своїх емоцій чи оспівування найпрекраснішого.
Україна багата майстрами високої поезії. На весь світ і різними мовами прозвучали пророчі слова Т. Шевченка, сильна жіноча поезія Л. Українки, могутнє слово І. Франка, а також поетів кінця 20 ст. та поетів – сучасників. Серед них найяскравіша, незбагненна і неповторна в своїй геніальності Ліна Костенко. Величезна скарбниця високого українського поетичного слова поповнюється щодня, щогодини, земля наша багата талантами. Вони мають що сказати! В Люботинській публічній бібліотеці оформлено книжкову виставку «Поезія, мов цілюща вода», де представлені збірки поезій класиків української літератури, зарубіжних авторів, так і початківців. Також, на виставці шанувальники поетичного слова знайдуть збірки поетів Люботина. Тож запрошуємо всіх бажаючих переглянути нашу виставку, і поринути у чарівний світ поезії та за бажанням продекламувати вірш свого улюбленого поета.
У КЗ " Люботинська ПБ ЛМР ХО" з 14 по 27 березня експонується виставка малюнків
«Первоцвіти – посмішка весни»
З метою екологічного виховання школярів та популяризації дитячої творчості у Люботинській бібліотеці для дітей відкрилася виставка малюнків «Первоцвіти – посмішка весни». Кожна робота – оригінальна і неповторна. Весняні квіти – це квіти, які першими радують наші очі навесні. А якщо вони призначаються для мами, то радість подвоюється. Саме з таким настроєм користувачі бібліотеки приносять свої роботи. Також для дітей експонується книжково-ілюстративна виставка «Не зривайте первоцвіти», де представлено літературу про рідкісні рослини, різні легенди про квіти, про лікарські властивості рослин, а також про квіти які занесені до Червоної книги України. Бібліотекарі розповідають дітям , що природу треба берегти і любити, наголошуючи на тому, що краса беззахисна. Актуальність обраної теми про життя рослин-первоцвітів не викликає сумніву, адже у весняний час, після довгої зими, людина, можливо просто для того, щоб потримати яку-небудь квітку в руках зриває її, а частіше, навіть, збирає букет з перших весняних квітів, які дуже швидко в'януть та безжально викидають їх. Дуже прикро, що люди забувають, що серед перших квітів весни є рідкісні види. Щорічно за лютий- березень в Україні людина знищує близько 20 мільйонів первоцвітів. Тому всі первоцвіти занесені до Червоної книги України». Милуйтеся первоцвітами в лісі. Найкраща та квітка, яка зростає у природному середовищі.
« Не зривайте первоцвіти, Помилуйтеся на квіти. Той, хто робить з них букети, Знищує життя Планети». ( Н. Козленко)
Запрошуємо всіх бажаючих дітей відвідати виставку, що експонується з 14 по 27 березня у читальній залі Люботинської бібліотеки для дітей. Директор КЗ " Люботинська ПБ ЛМР ХО" Олена АЛІСОВА
У бібліотечних закладах громади проходить Шевченківський тиждень
Цьогоріч виповнюється 209 років від дня народження геніального українського поета Тараса Григоровича Шевченка. Це привід не лише вшанувати пам’ять Великого Кобзаря, але і згадати його творчість. Актуальність Шевченкового слова, його ідей гуманізму і патріотизму, вболівання за долю України – це те, що об’єднує всіх українців навколо безсмертного «Кобзаря», особливо під час війни. Для шанувальників літературної спадщини видатного поета й письменника – це можливість щоразу по-новому осмислити його поетичні та прозові твори, краще осягнути минуле, зрозуміти сучасне і себе в ньому.
З метою вшанування пам’яті цієї насправді сакральної постаті для всіх минулих, сучасних та прийдешніх поколінь українців у КЗ «Люботинська публічна бібліотека» проходить цикл заходів.
У Люботинській дитячій бібліотеці для дітей у читальній залі з 3 березня до 10 квітня 2023 року експонується виставка художніх робіт «Тарас Григорович Шевченко. Погляд через століття». Роботи, представлені на виставці, привертають увагу дітей до поетичного слова генія, виховують справжнiй патріотизм, який включає любов до рiдноï мови, нацiонального вiдродження, утвердження украïнськоï нацiï, ïï надiї на краще майбутнє. Цялюдина давно стала символом, знаком, легендою. Його творчість - не просто поетичні рядки, а філософія, і мудрість.
Гортаючи сторінки творчості генія, малюючи його твори, діти усвідомлюють, що Тарас Шевченко це більше, ніж митець. Тому 209-й день народження Тараса Шевченка – це привід не лише вшановувати пам'ять великого Кобзаря, але й згадати творчість, яка не втрачає своєї актуальності у наші дні. Запрошуємо всіх охочих діток приєднатися, та намалювати свої улюблені твори Т.Г. Шевченка, з допомогою книжкової виставки та за бажанням зачитати улюблені вірші і цим висловити свою шану Великому Кобзареві.
У читальній залі публічної бібліотеки розгорнуто книжкову виставку «Тарас Шевченко – поет духовної свободи».
У Манченківській бібліотеці-філії розгорнуто тематичну полицю «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття».«Багатогранний Тарас Шевченко» під такою назвою відбудеться літературне онлайн-знайомство з творчістю Великого Кобзаря у Травневій бібліотеці-філії. Завідувач Гиївської бібліотеки-філії представила книжкову виставку-портрет «Народ обрав його співати замість себе».
Проведені заходи в закладах культури допоможуть молодому поколінню зрозуміти та усвідомити неоціненний вклад Тараса Григоровича Шевченка в зародження та розвиток української культури, мови нашої держави.
Тарас Шевченко – це не минуле, Тарас Шевченко – це сьогодення. Як для нас, так і для всього світу Шевченко – це Україна, а Україна – це Шевченко. Сьогодні, як ніколи, поет органічно злився зі своїм великим, нескореним народом і твердо ступає повсюдно в нашій вільній державі.
Тож читаємо і надихаємося пророчими віршами, єднаймося і перемагаємо !!!
Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Мова – найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління.
«Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову.»
Ліна Костенко
Сьогодні, 21 лютого, світова спільнота відзначає Міжнародний день рідної мови.
Цей день був встановлений у листопаді 1999 року на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності.
Історія обрання саме цього дня, на жаль, має трагічний початок. 21 лютого 1952 року у Бангладеш (Східний Пакистан) пакистанська влада жорстоко придушила мітингувальників (це були переважно студенти), які висловлювали свій протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної – бенгальської, мови. Після проголошення незалежності Бангладеш у 1971 році, цей день відзначають в країні як день мучеників, вшановуючи пам’ять загиблих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови.
За даними ЮНЕСКО, у світі існує близько 6000 мов, 43% з них знаходяться під загрозою зникнення. На думку фахівців, це трапляється в тому випадку, коли її перестають, з тої чи іншої причини, вживати та вивчати більше 30% носіїв мови. Лише в Європі небезпека загрожує 30 мовам, а 13 із них перебувають на межі зникнення.
Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Мова – найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління.
Варто нагадати, що згідно зі статтею 10 Конституції України «Державною мовою в Україні є українська мова». Але в Україні є також і мови, які знаходяться на межі зникнення: зокрема, кримчацька, урумська мови, а також галицький діалект караїмської мови.
Книгозбірні КЗ «Люботинська публічна бібліотека» запрошують всіх бажаючих переглянути книжкові виставки тематичної літератури, оформлені в закладах до Міжнародного дня рідної мови. Люботинська публічна бібліотека запрошує користувачів ознайомитися з книжково-ілюстрованою виставкою: «Ти, рідна мово, чиста як роса». Люботинська бібліотека для дітей експонує виставку «Українська мова – дзеркало душі». Травнева бібліотека-філія оформила тематичну виставку «Краща мова єднання українська!». «До мови доторкнемось серцем» презентується у Манченківській бібліотеці-філії. Завідувач Гиївської бібліотеки-філії провела бесіду «Знань і розуму основа – рідне слово, рідна мова».
Українська мова належить до слов'янської групи індоєвропейської мовної родини. Вчені запевняють, що найближчою генеалогічно до української мови є білоруська. Ці дві мови мають 84% спільної лексики. Далі йдуть польська і словацька (70% і 68% відповідно) і лише потім – російська (62%). Якщо ж говорити про фонетичні та граматичні риси, то найбільше спільних рис в української з верхньолужицькою та білоруською (29 спільних рис), нижньолужицькою (27 рис), чеською та словацькою (23). З російською мовою таких спільних рис лише 11.
В українській мові, на відміну від решти східнослов'янських мов, іменник має 7 відмінків, один із яких – кличний.
Понад те, українська мова – одна із найбільш вокальних та милозвучних у світі, вона є однією із найдавніших на нашому континенті й має чимало говірок.
В нашій країні рідній мові присвячене свято – День української писемності та мови, яке щороку відзначається 9 листопада, в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.
Також в бібліотеках є великий вибір новинок сучасної української літератури і зарубіжних авторів українською мовою на всі смаки та різний вік. Запрошуємо всіх бажаючих відвідати затишні храми книг, і вибрати книгу українською мовою до душі.
Книжково-ілюстративні виставки у бібіліотеках міста
День Героїв Небесної Сотні відзначається щорічно 20 лютого, згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».
Дев’ять років тому в центрі Києва відбувалися жорстокі протистояння між учасниками протестів на Майдані та силовиками.
Вони тривали з 18 по 21 лютого і стали завершальним етапом «Революції гідності» та призвели до втечі з України Віктора Януковича та частини його оточення. Саме того дня, взимку 2014-го, загинуло найбільше активістів – 48 осіб, яких разом із іншими загиблими учасниками мирних протестів. Загалом за кілька днів протистояння на Майдані та біля нього з життя пішли, за різними оцінками, від 78 до 83 протестувальників. Наймолодшому із загиблих - Назару Войтовичу - було 17. Найстаршому - Івану Наконечному - 83 роки. Від поранень, отриманих 20 лютого, згодом померли ще 20 протестувальників. Так «Небесна сотня» стала сотнею уже буквально, а не символічно. 105 Героям Небесної Сотні посмертно присвоєно звання «Герой України», а троє іноземців — громадянин Білорусі Михайло Жизневський, Грузії — Зураб Хурція і Давид Кіпіані, посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні.
До Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні, на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості українців, які віддали життя під час Революції гідності з 15 лютого у Люботинській публічній бібліотеці розпочала діяти книжково-ілюстративна виставка «Зове на бій Небесна Сотня за України майбуття».
Люботинська бібліотека для дітей підготувала патріотичну викладку «Кращі з кращих за свободу сміло стали без вагань». Манченківська бібліотека-філія оформила книжкову виставку «Небесна сотня! Вічна слава Героям».
Виставка матеріалів «І доки є пам'ять…» представлена у Гиївській бібліотеці-філії. Травнева бібліотека-філія провела урок мужності під назвою «Їх серця б'ються на небесах».
Звичайні люди з різних куточків нашої держави: юні та сивочолі, багатодітні батьки та одинаки, заробітчани, науковці, підприємці, вчителі… Вони повстали проти насилля, несправедливості та брутального зґвалтування своєї країни… Кожен здійснив особистий подвиг - віддав найцінніше - своє життя заради нової України.
Герої не вмирають – вони дивляться на нас із фото, відео, знову і знову йдуть у свій останній бій. Їхній подвиг навічно залишиться в душах і серцях українців, як приклад національної честі й гідності.
15 лютого - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав
Традиційно, з нагоди пам’ятної дати в бібліотеках міста проходить низка тематичних заходів
Щороку, 15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Ця пам’ятна дата приурочена до дня виведення радянських військ з Афганістану.
Будь-яка війна - це катастрофа для людства. І завжди – це страждання, сльози, біль... Таким болем для багатьох став Афганістан.
10 років – з 25 грудня 1979 року по 15 лютого 1989 року тривала війна. Через афганське пекло пройшли десятки тисяч солдат. Під час бойових дій тисячі наших співвітчизників загинули: від ран, контузій, травм, хвороб, пропали безвісти. За даними офіційних джерел, під час Афганської війни загинули понад 15 тисяч солдатів, Україні війна обійшлася у більш ніж чотири тисячі загиблих. Зараз в Україні – понад 150 тисяч ветеранів афганської війни, з них близько восьми тисяч мають поранення, понад 6 тисяч є інвалідами.
Окрім афганської, за часів СРСР, українські військові брали участь і в інших локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав - вони виконували «інтернаціональний» обов’язок у Чилі, Іспанії, Єгипті, В’єтнамі, Ефіопії, Сирії, Анголі, Мозамбіку на острові Куба та в інших «гарячих» точках.
Після здобуття Україною незалежності наші військові фахівці стали учасниками багатьох миротворчих місій. За даними Міністерства оборони України, з 1992 року в міжнародних миротворчих операціях взяли участь майже 44 тис. військовослужбовців. Від самого початку війни на сході України тисячі ветеранів, насамперед «афганців», виступили на захист рідної землі. Нині вони проходять службу у складі Збройних сил, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, СБУ та інших силових підрозділах.
Традиційно, з нагоди пам’ятної дати в бібліотеках міста проходить низка тематичних заходів.
Книжкова виставка-вшанування «Афганістан – біль і смуток» розгорнута у читальній залі Люботинської публічної бібліотеки. На виставці представлені історико-документальні матеріали, художні та публіцистичні твори про афганську війну. Літературний перегляд «Болючий шрам про тих солдат, які навічно стали журавлями» представила Манченківська бібліотека-філія.
Люботинська бібліотека для дітей підготувала літературний перегляд «Афганістан: подвиг, трагедія, пам'ять». Неможливо викреслити з пам’яті воїнів, ні тих, хто загинув, ні тих, хто пройшов через пекло афганської війни і для кого вона триває й досі. У книгах, спогадах, у снах, у думках… Ця війна зламала життя багатьом молодим хлопцям. Треба сказати, що осторонь не залишилися і наші земляки - Люботинці, незважаючи ні на що, чесно виконували свій громадянський обов’язок, залишалися вірними присязі до кінця демонструючи патріотизм, мужність та відвагу.
По-різному сьогодні оцінюють тодішні події, але мужність Солдата, вірність Присязі заслуговують на повагу. Ми схилияємо голови перед світлою пам’яттю полеглих, вшановуємо тих, кому довелося воювати в чужих країнах. Пам'ять про ці події назавжди залишиться в пам'яті українського народу та буде прикладом для молодого покоління.
14 лютого закохані у всьому світі відзначають День святого Валентина. Любов, добрі емоції та віра в перемогу – ті речі, які мотивують нас щодня боротися за краще майбутнє. День закоханих – свято, сповнене приємних сюрпризів, цікавих подарунків, неочікуваних миттєвостей. Для кожної людини цей день – особливий. Головне, щоб він був пронизаний щирістю почуттів і теплом люблячого серця.
Саме кохання, любов — джерело творчого натхнення багатьох поколінь. До цієї одвічної теми завжди зверталися художники, скульптори, філософи, композитори, письменники…
Темі кохання присвячений цикл заходів у КЗ «Люботинська публічна бібліотека». На абонементі Люботинської публічної бібліотеки розгорнуто виставку - привітання «Найсердечніші вітання у Всесвітній день кохання». Існує багато чарівних пісень, віршів, легенд та неймовірних історій про найзагадковіше з усіх людських почуттів, про кохання…
Люботинська бібліотека для дітей підготувала тематичну виставку-інсталяцію «Небачена сила кохання». Оформлена з книжковим яскравим серцем посередині, наповнена змістом. Бібліотекарі підібрали різноманітну літературу, де кожен знайде книгу до смаку - про шкільне життя, перші почуття, стосунки у родині, цікаві пригоди.
Манченківська бібліотека-філія запрошує до перегляду виставки-привітання «Налаштуєм серце на любов», завдяки якій читачі можуть ознайомитися зі всесвітньовідомими творами, поезією про найпрекрасніше почуття у цьому світі - Любов. У Травневій бібліотеці-філії проведено розважальну годину «Знайди свою половинку».
З нагоди Міжнародного дня дарування книг бібліотеки запрошують приєднатися до акції «Подаруй бібліотеці книгу українською». Це добровільна ініціатива, спрямована на підвищення інтересу до книг і бібліотек. Мета Міжнародного дня дарування книг - надихнути людей по всьому світі подарувати 14 лютого книгу бібліотеці, другу, рідним. Вважається, що у цей день мають об'єднатися і ті, хто дарує книги, і ті, хто прищеплює любов до читання.
Працівники бібліотек обрали найчуттєвіші, найзворушливіші, найвідоміші літературні історії про кохання аби показати всю багатогранність такого яскравого почуття, як любов. Цікаве знайомство з найкращими книжками про кохання, красивими життєвими історіями, стане для багатьох користувачів незабутнім книжковим побаченням. Класичні та сучасні, найвідоміші та майже незнайомі – все це розмаїття любовних історій сьогодні тільки для Вас!.
29 січня в Україні відзначають 105-ту річницю бою під Крутами, який для Українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність, прикладом для сучасних захисників України, як успішно боротися проти численного ворога. Тоді, 105 років тому, українські вояки й добровольці зупинили на кілька днів наступ більшовиків на Київ. У той час в Бересті тривали переговори між Українською Народною Республікою та країнами Четверного союзу щодо мирного договору. 9 лютого 1918 року його підписали. Цей документ визнав незалежність Української Народної Республіки і став підставою для надання військової допомоги Україні у відбитті російської агресії. З метою вшанування пам’яті загиблих під Крутами бібліотеками КЗ «Люботинська ПБ» проведено цикл заходів для різних категорій своїх відвідувачів. В Люботинській публічній бібліотеці влаштована книжкова виставка «Крути – невгасимий вогонь Української волі», бібліотека для дітей провела інформаційні хвилини біля книжкової полиці «Лицарський подвиг юних українців». Манченківська бібліотека-філія презентує книжкову виставку-реквієм «Герої Крут для нащадків взірець», з якою можна буде ознайомитись до 10 лютого. У Травневій бібліотеці-філії розгорнуто виставку-пам'ять «Вони пішли в безсмертя молодими». Гиївська бібліотека-філія знайомить відвідувачів з історичними подіями того на виставці «Хвилює душу сива давнина». Крути – символ боротьби за незалежність України у ХХ і ХХІ століттях. Подвиг крутянців, як і всіх Героїв визвольних змагань, став прикладом для захисників України в сучасній російсько-українській війні. Прикметно, що сміливість і жертовність крутянців порівнюють зі сміливістю та витривалістю оборонців Донецького аеропорту в теперішній російсько-українській війні. Тому Героїв Крут у публіцистиці часто називають «першими кіборгами». На початку березня 2022 року неподалік місця подвигу Героїв Крут знову відбулися бої захисників України з російськими окупантами, які наступали на Київ. Через 104 роки під Крутами наші війська зупинили наступ ворога, завдали йому болючих втрат, захистили місто Ніжин на Чернігівщині. Після оборони Бахмача й бою під Крутами російські окупанти почали боятися українських оборонців. Так само під час повномасштабного вторгнення у 2022 році після оборони Києва, Чернігова, Сум, Харкова й Маріуполя російський агресор став боятися захисників України. Попри те, що за 100 років не змінився ні ворог, ні його методи війни, ми маємо реальний шанс завершити цю боротьбу. Бо наше суспільство зробило свій вибір на користь вільного демократичного розвитку власної держави. Й готове цей вибір захищати, кожен на своєму фронті – воєнному, волонтерському, історичному, культурному. Щира вдячність усім, хто нині виборює нашу перемогу, право жити у вільній країні на своїй землі. Слава Україні! Героям Слава!
27 січня - Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту
КЗ "Люботинська публічна бібліотека" запрошує ознайомитися з виданнями, які представлені на виставках
27 січня вся планета сумує за загиблими та шанує живих, згадуючи про жертви Голокосту. Це страшне і нелюдське явище, яке відбувалося в період 1933-1945-х років, що призвело до умисного винищення практично однієї третини євреїв, а також незліченної кількості представників інших нацменшин, породжене ненавистю і фанатизмом, затятим расизмом і принизливими забобонами, які панували тоді в фашистської Німеччини. Вшанування цього дня проголошено резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, співавторами якої виступили 100 держав у пам’ять про жертв нацистського терору під час Другої світової війни. Це нагадування про всесвітню трагедію. Уперше в усьому світі Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту відзначили у 2006 році. Україна на державному рівні приєдналася до відзначення цієї міжнародної дати у 2012 році. З нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту у читальному залі Люботинської публічної бібліотеки діє книжкова виставка – спогад «Голокост – злочин проти людства». Люботинська бібліотека для дітей провела годину спогад «Голокост на українській землі». Манченківська бібліотека-філія підготувала виставку-реквієм «Голокост – трагедія Всесвіту». Урок пам’яті пройшов у Травневій бібліотеці-філії. Пропонуємо всім бажаючим ознайомитися з виданнями, які представлені на виставках та вшанувати світлу пам'ять мільйонів безневинно убитих людей різних національностей, більшість з яких були євреї. Адже сьогодні ми, нове покоління, повинні берегти пам'ять про Голокост, формувати наш світогляд в умовах толерантності і належного ставлення до загальнолюдських цінностей, щоб більше ніколи у світі не повторилася ця жахлива трагедія в світовій історії.
Найбільш казковий час року – період новорічно-різдвяних свят. І це не дивно, адже ці свята вселяють у серце кожного надію на добро, сподівання на мир, віру у нові успіхи та перспективи.
Завдяки книгам від #Українськийінституткниги , казка оживає в чарівних ілюстраціях, та неймовірних історіях. Ми раді запропонувати нашим користувачам добірку новорічних книжок вже зараз! Багато з яких вже полюбилися нашим читачам: яскраві та цікаві новорічні історії не залишать байдужими жодної дитини. Віталій Кириченко «Різдво. Книга, в якій сховалася душа». Ця чудова книжка про різдвяне диво, яке навчить пробачати. Iнoдi здaєтьcя, щo тeбe нixтo нe любить, щo вecь cвiт вiдвepнувcя вiд тeбe, щo ти caмoтнiй i зaнeдбaний... Aлe цe нe тaк! Головний герой книжки народився на Різдво, тому він спочатку не розуміє, чому у цей день свято не лише в нього. Миколка вередує, скаржиться і ображається. А вночі до нього приходять янголи, які пояснюють дитині, що вона не права. Вони показують хлопчику різні сцени з минулого, розказуючи, що думали, відчували і чому робили те чи інше його батьки і друзі. Ганс Кристиан Андерсен, Шарль Перро «Найкращі різдвяні історії». Варто розгорнути цю книжку, і все навколо сповниться різдвяним духом, адже в ній ідеться про справжні різдвяні чари. Відкрийте сторінки казкової книги та опиниться у палаці Снігової королеви, на санях Санта Клауса, або блукаючи у Вікторіанському Лондоні! Ця книга являє собою добірку історій для святкової пори року, які діти хочуть читати знову і знову. Вона містить класичні відомі казки про Різдво, такі як: «Різдвяна пісня», «Ельфі й фабрика іграшок», «Білосніжка й семеро гномів», «У Санти вихідний», «Кіт у чоботях», «Снігова королева» та багато інших! Ольга Купріян « Коляда з лицарями». Ця історія відбулась у Великому князівстві Литовському. В містечко на Львівщині прийшов справжній лицар Іванко. Який захват у дітлахів! А назавтра в лицаря зникає прапор із левом. Куди він дівся? Це з'ясують малі Анничка та Мстислав, батько якого теж лицарює десь на довгій війні. Хлопчик так сильно тужить за батьком: невже й Коляду доведеться святкувати без нього? Це історія про родинну підтримку, дорослішання та віру у диво. Гортайте нашу добірку, приходьте до бібліотеки та обирайте книжки на будь-який вік дитини. Готуймося до Нового року вже зараз!
Бібліотеки Люботинської громади активно долучились до другого Національного тижня читання який проводить Український інститут книги з 12 до 19 грудня
Національний тиждень читання — це щорічна акція, яку УІК проводить з метою привернути увагу до українських книжок, наявних у бібліотечних фондах України, популяризувати читання як життєву практику серед українців та посприяти розвитку популярної літератури українською мовою Протягом цього тижня ми проведемо дві акції: "Зачитане до дірок" і "Книга на війні".
В межах інформаційної кампанії "Зачитане до дірок" бібліотеки громади будуть поширювати добірки найпопулярніших книжок українських бібліотек у семи жанрах популярної художньої літератури та в семи жанрах популярної літератури нон-фікшн. Сформувати цей перелік допомогли понад 60 із 69 національних, державних та обласних публічних бібліотек, серед яких обласні бібліотеки для дітей, для юнацтва та універсальні наукові бібліотеки, що перебувають у підпорядкуванні МКІП.
Вже зараз для користувачів представлені різноманітні книжкові виставки, де кожен може вибрати для себе цікаву літературу.
Український інститут книги закликає всіх охочих протягом Національного тижня читання робити публікації з рекомендованими інституцією книжками, розповідати про літературні враження, використовуючи гештеги
Це особливий час, коли читачі, письменники, видавці, бібліотекарі, книгарні об’єдналися навколо книги та читання. Протягом тижня будемо розповідати про улюблені книги наших читачів.
Сьогодні продовжують Національний тиждень читання популярні книжки у жанрах: детектив / пригоди / бойовик / вестерн.
Пропонуємо до вашої уваги книгу Рейчел Спретт «Діти шпигунки. Мисливці на тарганів». Захоплива книжка про життя трьох підлітків — Ейпріл, Фіна та Джо, яке різко змінюється, коли одного дня раптово зникає їхня мама. Розгублені і з купою запитань без відповідей, діти мають переїхати до тата. Життя у новому містечку виявляється непростим. Дітям потрібно не лише порозумітися з татом, але й влитися у нову громаду. На заваді останньому стає низка таємничих злочинів. Перед щорічними тарганячими перегонами — найпопулярнішою розвагою для містян — хтось починає справжнє полювання на рудовусих учасників.
Перша леді України Олена Зеленська на своїй офіційній сторінці в Telegram закликала українців читати книжки та долучатись до ініціативи.
«Читайте, щоб відкривати для себе багатогранність нашої та світової культури. Читайте, коли хочеться відволіктися від поганих новин. Читайте самі та разом із дітьми. Бо книжки і є тим самим світлом, що долає морок», – написала Олена Зеленська.
Шановні жителі Люботинської громади! Запрошуємо до бібліотеки, ви обов’язково знайдете цікаві детективи, любовні романи, карколомні пригоди. Тож чекаємо на вас!
Пам’ятаємо наших Героїв, які віддали своє життя, захищаючи нашу землю, що б ми жили у вільній, незалежній, процвітаючій Україні. Низько схиляємо голову.
29 серпня в Україні вшановують пам’ять захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.
Цей день встановлено Указом Президента України від 23 серпня 2019 року для увінчення героїзму військовослужбовців і добровольців, котрі віддали життя за Батьківщину, як нагадування про одну з найкривавіших подій війни на сході України – Іловайську трагедію.
Для відзначення дня пам’яті та героїзму загиблих захисників було обрано саме цю дату, оскільки її приурочено воєнним подіям 2014 року у протистоянні російським окупантам на сході України, коли під час Іловайської операції українська армія зазнала найбільших втрат.
Офіційним символом Дня пам’яті загиблих захисників України є соняшник. З початку повномасштабної війни ця квітка стала для всього світу символом героїчного спротиву українців.
Пам’ятаємо кожного Героя та Героїню, які поклали життя задля нашої незалежності від агресора.
Люботинська публічна бібліотека знайомить читачів з тематичною полицею «Зелений коридор» смерті. Травнева бібліотека-філія підготувала тематичну полицю «Герої не вмирають», Манченківська бібліотека-філія оформила «Наші герої не вмирають ніколи». Люботинська бібліотека для дітей підготувала книжкову виставку «Шлях українського Воїна».
І доки жива ця пам’ять – доти Україна нездоланна.
Пам’ятаємо наших Героїв, які віддали своє життя, захищаючи нашу землю, що б ми жили у вільній, незалежній, процвітаючій Україні. Низько схиляємо голову.
Герої не вмирають! Вічна пам'ять і слава полеглим за Україну!
Історія української державності надзвичайно складна і довга і знати її – це наш обов’язок. Усе на світі починається з любові й віри.
З вірою створювалась і міцніла українська держава. Історія здобуття Україною незалежності надзвичайно складна і довга. У День Хрещення України – Русі, коли ми вшановуємо пам’ять рівноапостольного князя Володимира Великого, цього року ми вперше відзначаємо ще одне свято – День Української Державності. З нагоди цієї події у Люботинській публічній бібліотеці оформлено книжкову вистаку-панораму «Вітчизна свята-дорога Україно, для кожного з нас ти у світі - єдина» на якій експонуються цікаві сучасні книги й статті з історії нашої держави, авторські книги про хронологічний розвиток подій, інформація про історичних постатей, які відіграли значну роль на шляху здобуття незалежності України. На абонементі для дітей розгорнуто патріотичну викладку «І є держава Україна, і є невтрачений народ!». Тут представлені книги, які розповідають про Україну та її минуле, представлені також художні книги історичного характеру. Манченківська бібліотека-філія підготувала книжкову виставку «Живи та міцній Українська держава». Зберегти незалежність, збудувати міцну державу – наш святий обов’язок перед попередниками, які були корінням, джерелом української державності, які залишили нам у спадок любов до рідної мови, любов до рідної Батьківщини, що споконвіку живуть у людських серцях і притаманні тим, хто шанує історію й культуру власного народу.
Запрошуємо всіх бажаючих! Директор КЗ «ЛЮБОТИНСЬКА ПБ ЛМР ХО» Олена АЛІСОВА
У Люботинській публічній бібліотеці для відвідувачів оформлена тематична виставка «Конституція – наш закон, наша сила»
Щорічно 28 червня в Українівідзначається День Конституції – головного закону нашої країни. Конституція є гарантом прав і свобод кожного українця, закріплює наші обов'язки перед державою і визначає наш шлях як країни.
Україна булла останньою з колишніх радянських республік, яка прийняла нову Конституцію. У червні 1996 року депутати Верховної Ради ухвалили КонституціюУкраїни. Це сталося на п'ятий рік після проголошення незалежності. Народні обранці працювали усю ніч з 27 на 28 червня — загалом безперервно 23 години. Під час голосування «ЗА» висловилися 315 парламентарів.
Прийняття Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, стало важливим кроком у забезпеченні прав людини та громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.
Напередодні цієї дати в Люботинській публічній бібліотеці для відвідувачів оформлена тематична виставка «Конституція – наш закон, наша сила». Бібліотека для дітей підготувала патріотичну викладку «Оберіг нашої державності». На яких представлені «Конституція України», «Історія України» та видання, які відображають найважливіші історичні моменти конституційного процесу на шляху державотворення.
День Конституції сьогодні особливо важливий для нас, у часи, коли Україна бореться за свою державність у кривавій війні з російським агресором. Хай мир і взаєморозуміння сприяють подальшій розбудові нашої державності, становленню достатку в кожній сім'ї.
З 1 червня Люботинська бібліотека для дітей відновила свою роботу
Запрошуємо дітей та підлітків, а особливо дітей переселенців ознайомитися з послугами, які надає бібліотека.
Шановні користувачі та внутрішньо переміщені особи Люботинської міської громади!
З 1 червня Люботинська бібліотека для дітей відновила свою роботу. Бібліотека для дітей – культурно-освітня, інформаційна, позашкільна установа, дозвіллєвий центр, який є координаційним центром з питань бібліотечного обслуговування дітей та підлітків нашої громади. Запрошуємо дітей та підлітків, а особливо дітей переселенців ознайомитися з послугами, які надає бібліотека. Розуміємо, що зараз кожна така родина шукає підтримки та взаєморозуміння. Ми переконані, що дитяча книга незважаючи на високі новітні технології, залишається хорошим другом для дітей, читання даруватиме радість і приємні миті, наснагу до пізнання нового і непізнаного.
Люботинська бібліотека для дітей Директор КЗ «Люботинська ПБ ЛМРХО» Олена АЛІСОВА
Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає міжнародний день рідної мови.
Це свято досить молоде. Воно запроваджене у листопаді 1999 року тридцятою сесією Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячної еволюції кожного етносу. З нагоди свята в читальній залі Люботинської публічної бібліотеки представлена книжкова виставка: «Тернистий шлях української мови». На виставці представлені книги, у яких висвітлюється історія народження та розвитку однієї з наймилозвучніших мов світу – української. Мета цієї виставки – поглибити знання про мову як основу духовності; виховати любов і повагу до української мови як мови державної та материнської; спонукати читачів до роздумів про долю рідного краю та його славних синів, про свою приналежність до українського роду. Бібліотека для дітей підготувала онлайн рубрику «Розмовляємо рідною мовою». У Гиївській бібліотеці-філії пройшов інтелектуальний турнір «Безсмертя нації у мові». Манченківська бібліотека-філія розгорнула книжково-ілюстративну виставку «Із слова починається людина, із мови починається мій рід».
Травнева бібліотека – філія експонує книжкову виставку «Мова рідна, слово-рідне».
У бібліотеках громади відкриті виставки. Запрошуємо до перегляду.
День Героїв Небесної Сотні
В Україні 20 лютого відзначають День Героїв Небесної Сотні на вшанування подвигу учасників Революції Гідності. Саме цього дня 2014 року загинуло найбільше активістів Євромайдану. Бажаючи позитивних змін у державі, люди, піднявши патріотичний дух нації, – вийшли на майдани по всій Україні, аби відстоювати свою громадянську позицію. Ціною власного життя вони показали, як треба любити свою Батьківщину, як боронити свою державу і що Україна – понад усе! Ми Єдина країна! Ми всі прагнемо одного – миру, спокою, міцної і квітучої держави та чистого неба над головою.
Люботинська публічна бібліотека підготувала виставку фото-репортаж «Небесна Сотня воїнів Майдану». У бібліотеці для дітей презентовано інформаційний огляд «Небесна Сотня – то найвищий гарт». Манченківська бібліотека-філія розгорнула книжково-ілюстративну виставку «Вогняна зима, що нас змінила», а у Травневій бібліотеці-філії пройшов урок мужності на тему: «Чисті душі, що злетіли в небо».
До цієї дати щороку в Україні та світі проводиться тиха акція «Ангели пам’яті». Все, що потрібно, заздалегідь вирізати з білого паперу фігурки ангелів і розвісити їх на гілочках дерев чи кущів 20 лютого. Цим самим проявити нашу єдність та нагадати світу про ціну європейського вибору України. Також долучайтеся до тихої інтернет-акції, розмістивши світлини та поділившись інформацією у соцмережах за хештегом #АнгелиПамяті.
В Україні 20 лютого відзначають День Героїв Небесної Сотні та вшанування подвигу учасників Революції Гідності.
Саме цього дня 2014 року загинуло найбільше активістів Євромайдану. Бажаючи позитивних змін у державі, люди, піднявши патріотичний дух нації, – вийшли на майдани по всій Україні, аби відстоювати свою громадянську позицію. Ціною власного життя вони показали, як треба любити свою Батьківщину, як її боронити і що Україна – понад усе! Ми Єдина країна! Ми всі прагнемо одного – миру, спокою, міцної і квітучої держави та чистого неба над головою.
Люботинська публічна бібліотека підготувала виставку фото-репортаж «Небесна Сотня воїнів Майдану». У бібліотеці для дітей презентовано інформаційний огляд «Небесна Сотня – то найвищий гарт». Манченківська бібліотека-філія розгорнула книжково-ілюстративну виставку «Вогняна зима, що нас змінила», а у Травневій бібліотеці-філії пройшов урок мужності на тему: «Чисті душі, що злетіли в небо».
До цієї дати щороку в Україні та світі проводиться тиха акція «Ангели пам’яті». Все, що потрібно, заздалегідь вирізати з білого паперу фігурки ангелів і розвісити їх на гілочках дерев чи кущів 20 лютого. Цим самим проявити нашу єдність та нагадати світу про ціну європейського вибору України.Також долучайтеся до тихої інтернет-акції, розмістивши світлини та поділившись інформацією у соцмережах за хештегом #АнгелиПамяті.
5 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
Щороку, 15 лютого, в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
Ця пам’ятна дата приурочена до дня виведення радянських військ з Афганістану. Будь-яка війна - це катастрофа для людства. І завжди – це страждання, сльози, біль... Таким болем для багатьох став Афганістан. 10 років – з 25 грудня 1979 року до 15 лютого 1989 року тривала війна. Через афганське пекло пройшли десятки тисяч солдат. Під час бойових дій тисячі наших співвітчизників загинули: від ран, контузій, травм, хвороб, пропали безвісти. На сьогодні в Україні близько 150 тисяч ветеранів Афганістану. Окрім афганської, за часів СРСР, українські військові брали участь і в інших локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав - вони виконували «інтернаціональний» обов’язок у Чилі, Іспанії, Єгипті, В’єтнамі, Ефіопії, Сирії, Анголі, Мозамбіку на острові Куба та в інших «гарячих» точках. Після здобуття Україною незалежності наші військові фахівці стали учасниками багатьох миротворчих місій. За даними Міністерства оборони України, з 1992 року в міжнародних миротворчих операціях взяли участь майже 44 тис. військовослужбовців. Від самого початку війни на сході України тисячі ветеранів, насамперед «афганців», виступили на захист рідної землі. Нині вони проходять службу у складі Збройних сил, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, СБУ та інших силових підрозділах. Люботинська публічна бібліотека підготувала виставку-вшанування «Афганістан звучить в моїй душі». Бібліотека для дітей презентувала історичну відеогодину «Гартовані Афганістаном». У Манченківській бібліотеці-філії підготовлено історичний хроноскоп «Афганістан- то біль і смуток, чиєсь обірване життя». У Травневій бібліотеці-філії триває тематична виставка «Афганістан далекий і близький, але у кожній пам’яті живий!» Ми маємо знати про страшні події афганської війни і пам'ятати, що і серед нас живуть люди, які в 20-30 років стали свідками й учасниками воєнних подій. І ми маємо пишатися їхньою мужністю, героїзмом, подвигом. Важливо зберегти пам’ять про ті події, вклонитися тим людям, які не повернулися з війни, виконуючи свій обов’язок перед Батьківщиною.
Манченківська бібліотека-філія - сучасний заклад, який надає нові послуги з використанням інформаційних технологій, забезпечує безкоштовний доступ до Інтернету, сприяє розвитку освіти та самоосвіти, виховання любові до читання, формування інформаційної культури особистості.
Манченківська бібліотека-філія - сучасний заклад, який надає нові послуги з використанням інформаційних технологій,забезпечує безкоштовний доступ до Інтернету, сприяє розвитку освіти та самоосвіти, виховання любові до читання, формування інформаційної культури особистості.
На додачу до читання книг, газет, журналів користувачі можуть безкоштовно:
ділитися фото, музикою, відео з друзями у соціальних мережах;
покращити навички роботи необхідними програми та Інтернетом;
спілкуватися з рідними та друзями по «SKAPY» ;
знайти лікаря (адреси, години прийому, порядок запису);
купити через Інтернет саме те, що потрібно;
знайти оголошення про вакансії, (навчитися грамотно складати резюме);
замовити квитки на літак, потяг чи автобус, а також концерт;
вивчити іноземну мову або перекласти текст;
виконувати творчі проекти, виконувати домашні завдання;
прийняти участь у різноманітних заходах, що організовує бібліотека тощо;
Сучасним бібліотекам відводиться помітне місце в реалізації державної політики у сфері забезпечення розвиту демократичного суспільства в Україні. На 500 — 800 жителів обов’язково має функціонувати публічна бібліотека. Такий соціальний норматив не так давно затвердив уряд України. Ця норма дає можливість зберегти сільські бібліотеки, які зможуть у повному обсязі надавати бібліотечні послуги населенню в умовах децентралізації. Але зберегти — це одне, а наповнити змістом, який був би цікавий сільському мешканцю, — дещо інше.
Маємо за мету, налагоджувати ефективну комунікацію, знати громадську думку про роботу бібліотек і спільно обговорювати, як трансформувати бібліотечні заклади, щоби вони стали зручним та корисним простором у громаді.
Завітайте до нас!
Директор КЗ «Люботинська публічна бібліотека»Олена АЛІСОВА
У бібліотечних закладах відбулись заходи по відзначенню Дня пам’яті Героїв Крут
У читальній залі Люботинської публічної бібліотеки триває історичний екскурс «Герої Крут - наша слава, наша історія» Бібліотека для дітей розгорнула героїчну сторінку «Крути-волі народної дзвін». Водянська бібліотека-філія підготувала виставку-вшанування «Пам’яті юнаків – героїв, загиблих під Крутами». У Гиївській бібліотеці-філії представлена виставка-роздум «Трагедія Крут крізь призму минулого і сучасного» У Старо-Люботинській бібліотеці-філії розгорнута виставка-спогад «Крути: і біль, і сум, і вічна слава». Манченківська бібліотека-філія підготувала книжкову виставку «Там цвіт прекрасний України довічним сном калино спить», а Травнева бібліотека-філія провела урок патріотизму «Герої Крут –символ героїзму українського народу».
Бій під Крутами відбувся 29 січня 1918 року. Це пам’ятна і водночас трагічна подія нашої історії – 5-годинний бій між чотиритисячним підрозділом Червоної армії та майже удесятеро разів меншим загоном київських курсантів і козаків «Вільного козацтва». У цьому трагічному бою оборонці української держави зупинили стрімкий наступ ворога, що дало змогу українській делегації укласти Берестейський мирний договір, який фактично врятував українську державність.
27 юнаків, які потрапили у полон до більшовиків – було страчено. Під час похорону у Києві на Аскольдовій Могилі голова Української Центральної Ради Михайло Грушевський назвав загиблих юнаків героями, а поет Павло Тичина присвятив їм вірша «Пам’яті тридцяти». Цей бій став важливою сторінкою української історичної пам’яті, він символізує патріотизм і жертовність у боротьбі за незалежну Україну. Десятиріччями історія бою замовчувалася, обростала міфами і вигадками, як у закордонній, так і у вітчизняній історіографії.
Директор КЗ «Люботинська публічна бібліотека» Олена АЛІСОВА
Бібліотечні заклади КЗ «Люботинська ПБ» до Міжнародного дня пам’яті загиблих жертв Голокосту
27 січня весь світ вшановує пам’ять загиблих в роки Голокосту
Це Голокост – всього одне лиш слово,
Та його сенс – пекучий болі жар, Вбивали всіх!.. старого і малого, мало хто життя порятував
27 січня весь світ вшановує пам’ять загиблих в роки Голокосту – жахливої трагедії, жертвами якої стали близько шести мільйонів євреїв. В Україні було розстріляно понад півтора мільйона людей, але й до сьогодні дослідники не мають точних даних щодо справжньої кількості знищених нацистами євреїв та ромів.
Бібліотечні заклади КЗ «Люботинська ПБ» приєднуються до вшанування цієї скорботної дати і відкривають книжкові виставки, перегляди літератури, інформаційні бесіди. Пропонують всім бажаючим ознайомитися з виданнями, які експонуються на виставках, та вшанувати світлу пам’ять мільйонів безневинно убитих людей різних національностей, більшість з яких були євреї.
«Голокост: поза межами розуміння» - під такою назвою подані матеріали на виставці у Люботинській центральній публічній бібліотеці. До перегляду представлена: історична література, книги пам’яті, художні твори та краєзнавчі матеріали про страшні факти Голокосту. «Голокост – шрам на серці людства» - представлена виставка реквієм у Водянській бібліотеці-філії. «Голокост: засвідчений злочин» – день історичної правди запланований у Гиївській бібліотеці-філії. Люботинська бібліотека для дітей оформила книжкову виставку «Трагедія Бабиного Яру». Манченківська бібліотека-філія експонує виставку «Горить свіча, і пам'ять полум’я тремтить».
Сьогодні ми, нове покоління, повинні берегти пам’ять про Голокост, формувати наш світогляд в умовах толерантності та належного ставлення до загальнолюдських цінностей, щоб більше ніколи у світі не повторилася ця жахлива трагедія в світовій історії.
Тож пам’ятаймо минуле та шануймо пам’ять усіх жертв Геноциду.
Директор КЗ «Люботинська публічна бібліотека» Олена АЛІСОВА
Книжкова виставка «Від ідеї до сьогодення» та віртуальну історичну подорож «Віднині і навіки з’єднанні в одно»
День Соборності України.
До Дня Соборності України у Люботинській публічній бібліотеці підговлено книжкову виставку «Від ідеї до сьогодення» та віртуальну історичну подорож «Віднині і навіки з’єднанні в одно». Люботинська бібліотека для дітей провела екскурс в історію «Ідейні провідники Соборності». Гиївська бібліотека-філія провела бесіду «Історичний урок єднання». Старо-Люботинська бібліотека-філія підготувала виставку-екскурс «Єдина Країна – єдиний народ». У Манченківській бібліотеці-філії представлена книжково-ілюстративна виставка «Моя Україна- найкраща у світі» Травнева бібліотека-філія підготувала інформаційну хвилину «Соборна мати Україна одна на всіх, як оберіг».
22 січня День Соборності України відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві. Йому передувало підписання (22 січня 1918 р.) Четвертого універсалу Центральної Ради, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. Західно-Українську Народну Республіку було проголошено в листопаді 1918 року. Процес об’єднання України завершився 22 січня 1919 року.
21 січня 1990 року жителі багатьох населених пунктів по дорозі між Києвом і Львовом утворили живий ланцюг, відзначивши цю історичну дату. Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року.
Акт Злуки був глибоко детермінований історично і спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну національну державу. Він став могутнім виявом волі українців до етнічної й територіальної єдності, свідченням їхнього самоусвідомлення, важливою віхою процесу становлення політичної нації. Ідея соборності українських земель набула державного статусу, в наступні десятиліття залишалась об’єднуючим чинником і чи не єдиним спільним положенням програмних цілей усіх течій національно-визвольного руху.
Книжкові виставки привертають увагу відвідувачів бібліотеки та пропонують замислитись над історією нашої країни, сьогоденням та майбутнім українського народу.
Бібліотека для дітей отримала нові видання від Українського інституту книги
Ласкаво запрошуємо вас до БІБЛІОТЕКИ, де панує світ казок, пригод, фантастики, світ нових знань!
Люботинська бібліотека для дітей в рамках державної Програми поповнення бібліотечних фондів від Українського інституту книги отримала 439 чудових дитячих книжок різної тематики, на будь-який смак. Це нові твори сучасних українських письменників, україномовні переклади сучасних зарубіжних письменників та класиків, новинки галузевої літератури для читачів різних вікових груп (дошкільнята, молодший та середній шкільний вік).
Бібліотечні працівники впевнені, що нова література зацікавить широке коло читачів - і маленьких дослідників, і шукачів пригод, шанувальників різних видів мистецтва, спорту, техніки тощо.
Тож запрошуємо відвідати бібліотеку для дітей, ознайомитися з новинками та обрати книги, які стануть вам до вподоби. Нові книжки від Українського інституту книги зі спеціальною наліпкою «Ця книга у бібліотеці завдяки УІК» очікують на зустріч зі своїми читачами.
Нагадуємо, що дізнаватися про наявність книг та нових надходжень ви можете на нашій сторінці у ФЕЙСБУК Люботинська бібліотека для дітей та групі КЗ "Люботинська публічна бібліотека", або безпосередньо завітавши до бібліотеки.
Щиро дякуємо Українському інституту книги за чудові видання для наших читачів!
Отож ласкаво запрошуємо вас до БІБЛІОТЕКИ, де панує світ казок, пригод, фантастики, світ нових знань! Приємного читання!
Директор КЗ «Люботинська публічна бібліотека» Олена АЛІСОВА