Веб-портал міста Люботин » Головна » Шановні учасники ліквідації аварії на ЧАЕС!

 Шановні учасники ліквідації аварії на ЧАЕС!
Автор: Svetlana   Додано:26 квітня 2019   Переглядів:531   Категорія - [Головна]
 
 (голосів: 1)

 

 

    Після вибуху на Чорнобильській атомній електростанції, що стався у 1986 році, територія площею в 4 тисячі квадратних кілометрів опинилася в зоні відчуження. Мешканців усіх населених пунктів у радіусі 30 км від АЕС евакуювали і переселили без дозволу на повернення.

 

 

  Трагедія, спричинена вибухом на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної станції, не має аналогів за обсягами забруднення природного середовища, негативного впливу на здоров’я та психіку людей, їхній побут і соціально-економічні умови життя.

     Позбулися обжитих домівок понад сто п’ятнадцять тисяч мешканців Прип’яті та Чорнобиля, районних центрів та сіл 30-ти кілометрової зони… Радіонуклідами було забруднено  2300 населених  пунктів, на території яких проживало близько двох з половиною мільйонів чоловік. До сьогодні неможливо встановити точну кількість жертв, але прямі й опосередковані людські втрати, кількість тих, хто помер чи став інвалідом, вимірюється сотнями тисяч.

  Подібні катастрофи не зважають на державні кордони, носять глобальний характер.

  Чорнобиль показав, що і «мирний атом»  - поняття доволі умовне. Часом він такий же небезпечний, як сама ядерна зброя.

  Немало часу пройшло з  дня тих трагічних подій, але Чорнобильські дзвони лунають над нами і  сьогодні  – і того відлуння вистачить ще не  на одне покоління.

  Та  Чорнобиль показав, що ми, українці, сильний народ, здатний подолати навіть атомного демона.

   Це лихо, це  страшне випробування дало нам відчуття єдності, породило могутню енергію мужності, солідарності, жертовності і співчуття.

 

Шановні учасники ліквідації аварії на ЧАЕС!

 

  З глибокою пошаною схиляємо голови перед Вами   за подвиг, під час якого Ви віддали своє здоров’я, ставши на шляху сліпої ядерної стихії і захистили тим самим не лише українську землю, а й усе людство від поширення смертельної небезпеки.

  Відлуння біди стихне ще не скоро. Її наслідки ще відчують на собі і майбутні покоління. Проте, ми з оптимізмом дивимося у майбутнє,  будемо вчитися на помилках, робитимемо все можливе аби подібне ніколи не повторилося.

  Ми у вічному боргу перед тими, хто ціною свого здоров'я і свого життя врятував усіх нас, країну, людство від ядерного вогню, виконавши найвищий обов’язок перед рідною землею і рідним народом.

  Вічна вдячність живим і світла пам'ять загиблим!

  Хай ніколи не повториться жах чорнобильської катастрофи, а пам’ять про ті події навчить нас цінувати мир та спокій.

 

З повагою

Міський голова

Л.ЛАЗУРЕНКО