Сайт міста Люботин » Головна » Cоціальний захист бездомних громадян і безпритульних дітей

 Cоціальний захист бездомних громадян і безпритульних дітей
Автор: Chekardina   Додано:5 грудня 2013   Переглядів:841   Категорія - [Головна]
 
 (голосів: 0)

Нажаль, сьогодні звичним атрибутом сучасного життя як великих, так і малих міст України стають люди, які сплять на вулиці, в під’їздах будинків, на горищах, у підвалах тощо. Переживання втрати домівки неможливо порівняти ні з якими іншими втратами, навіть такими, як втрата майна та роботи. Для будь-якої нормальної людини пригнічений психологічний стан, пов’язаний з втратою даху над головою, прирівнюється до катастрофи, що знищує базові потреби.

Люди стають бездомними з різних причин. Позбавлені підтримки, ці громадяни не можуть реалізувати свої основні права, гарантовані Конституцією України — на житло, освіту, охорону здоров’я, одержання пенсії, працю тощо.

Право власності є основою становища людини в суспільстві, тому необхідно керуватися основними нормами законодавства, якими регулюється порядок набуття, відчуження, оформлення та державної реєстрації права власності на нерухоме майно. Масив законодавства, який регулює питання державної реєстрації прав на нерухоме майно дуже великий. Перш за все, це Конституція України, Цивільний, Земельний, Житловий кодекси України, Кодекс «Про шлюб та сім’ю»; закони України «Про власність»,  Про приватизацію державного житлового фонду". Статтею 41 Конституції України визначено, що кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Примусове відчуження може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умови попереднього і повного відшкодування вартості.

Для поліпшення соціального захисту бездомних громадян та безпритульних дітей був прийнятий Закон України «Про основи соціального захисту бездомних громадян і безпритульних дітей». Він визначає загальні засади соціального захисту осіб даної категорії, забезпечує правове регулювання відносин у суспільстві, які спрямовані на реалізацію прав і свобод, передбачених Конституцією України та чинним законодавством, створює умови для діяльності громадських та благодійних організацій, що працюють у сфері соціального захисту населення.

Прийнятий закон поширюється на громадян України та осіб без громадянства, які постійно на законних підставах проживали і після втрати прав на житлові приміщення проживають на території України.

Питання щодо запобігання бездомності серед осіб, які звільняються з установ виконання покарань, регулюється Законом України «Про соціальну адаптацію осіб, які відбували покарання у вигляді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк». Ним визначено умови і порядок надання соціальної допомоги особам даної категорії, а також засади участі у їх соціальній адаптації органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій і об’єднань громадян.

Нажаль зі значним зниженням температури, останні роки проблема бездомності значно загострюється. В країні все частіше трапляються випадки загибелі від переохолодження. Для запобігання  таких випадків при установі створена матеріальна база теплого одягу, взуття різного за розміром та асортиментом для видачі, при потребі, бездомним громадянам.

Якщо Ви опинилися в складних життєвих обставинах,  звертайтеся за допомогою Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Люботинської міської ради, яка знаходиться за адресою: м.Люботин, вул. Шевченка 15-8 Контактний телефон — 741−09−69.


Відділ пільг та соціальних гарантій УСЗН

    Інформаційне повідомлення

Відвідувачі, які знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до даної публікації.