Веб-портал міста Люботин » Головна » В 2016 РОЦІ ПАТ «ХАРКІВГАЗ» БЕЗКОШТОВНО ПОВІРИЛО ПОНАД 6 ТИС. ЛІЧИЛЬНИКІВ ГАЗУ

 В 2016 РОЦІ ПАТ «ХАРКІВГАЗ» БЕЗКОШТОВНО ПОВІРИЛО ПОНАД 6 ТИС. ЛІЧИЛЬНИКІВ ГАЗУ
Автор: Svetlana   Додано:8 червня 2016   Переглядів:715   Категорія - [Головна]
 
 (голосів: 0)

В 2016 РОЦІ ПАТ «ХАРКІВГАЗ» БЕЗКОШТОВНО ПОВІРИЛО ПОНАД 6 ТИС. ЛІЧИЛЬНИКІВ ГАЗУ

 

  За 4 місяці 2016р. фахівцями ПАТ «Харківгаз» спільно з ДП «Харківстандартметрологія» безкоштовно повірено понад 6 тис. лічильників газу мешканців Харківської області. Більше 3,5 тис. лічильників відремонтовано за кошти газової компанії. Послуги з планової повірки є безкоштовними для споживача, а терміни повірки визначаються в паспорті заводу-виробника.

  Обов’язкова повірка лічильників газу передбачена Законом України «Про метрологію та метрологічну діяльність». Лічильники, що не пройшли повірку не можуть використовуватись для обліку палива.

  «Про терміни зняття лічильника газу на планову повірку ПАТ «Харківгаз» сповіщає споживача. Нашому клієнту необхідно лише надати доступ до приладу обліку для його демонтажу і доставки в спеціально - облаштовану лабораторію. Після того як лічильник пройде планову повірку, матиме відповідний висновок державного повірника, його буде встановлено для подальшого обліку газу у споживача», - повідомив заступник голови правління з обліку газу ПАТ «Харківгаз» Юрій Маслюк.

  Однією з причин неможливості використання раніш-встановленого лічильника є втручання споживача в роботу приладу обліку для зменшення його показань. За 4 місяці 2016р. ПАТ «Харківгаз» спільно з ДП «Харківстандартметрологія» зафіксувала понад 130 таких випадків.

  «При підтвердженні факту втручання споживача в роботу лічильника, такому споживачу зокрема оплати вартості проведеної експертизи нараховуються збитки, завдані його неправомірними діями. Тому зменшувати розмір оплати за газ треба не шляхом махінацій з приладом обліку, а утеплюючи будинок, встановлюючи сучасне енергоефективне обладнання, контролюючи витрати пального. І тоді це матиме позитивний результат», - розповів головний метролог ПАТ «Харківгаз» Олександр Олійник.

  При відмові спожива у доступі до лічильника газу для проведення його планової повірки, нарахування оплати за газ здійснюється за нормами споживання, як при відсутності приладу обліку.

 

  Довідка: ПАТ "Харківгаз" здійснює розподіл природного газу на території Харківської області. Підприємство обслуговує 17 тис. км. газопроводів. Щорічні обсяги транспортування складають близько 800 млн. м. куб. природного газу. ПАТ "Харківгаз" забезпечує природним газом понад 450 тис. домоволодінь Харківщини. Підприємство є одним з найбільших роботодавців та платників податків області. Штат підприємства складає близько 3 тис. працівників. Щорічні податкові відрахування Компанії до бюджетів усіх рівнів становлять більше 100 млн. гривень.