Веб-портал міста Люботин » Головна » Міжнародному Дню некуріння присвячується

 Міжнародному Дню некуріння присвячується
Автор: Lubotin   Додано:12 травня 2009   Переглядів:1535   Категорія - [Головна]
 
 (голосів: 2)

31-го Травня 2007 року весь цивілізований світ відзначає Міжнародний День некуріння. Ще в 1970 році ВООЗ закликала національні органи охорони здоров'я активізувати боротьбу із тютюнокурінням. Цей заклик був підтриманий багатьма країнами світу. В деяких країнах заборонена реклама тютюнових виробів і куріння в громадських місцях. Тютюнова продукція супроводжується письмовими попередженнями про шкоду куріння. Ведеться і відповідна пропаганда за допомогою засобів масової інформації. Числені дослідження, що були проведені в цій галузі, довели безумовну шкоду, яку спричиняє куріння тютюну як самому курцю, так і його оточенню. В тютюновому диму «сірого змія» знаходяться канцерогенні речовини, у зв'язку з чим серед курців кількість хворих на рак і передраковий стан у 20 разів більша, ніж серед іншого населення. Діючим началом, яке приваблює курців, є нікотин, що чинить збуджуючу дію на центральну нервову систему. В кінцевому результаті людина попадає в хворобливу фізичну і психічну залежність від тютюну. Тобто вона може стати заручником «сірого змія», рабом по суті на все подальше його життя.
Майже усім відомо, що нікотин є отрутою. Але не кожний знає, що він, крім того, ще й є небезпечним, хоч і легальним, наркотиком. І вважається він ніби то слабким. Одначе з ним, як з наркотиком, дуже складно боротися, а бува навіть ще й складніше ніж з алкоголем. Багато хто, переважно молодь, не вважає тютюнові вироби наркотиками, їх курять відкрито, не ховаючись, навіть підлітки і діти. Це для них в гонитві за надприбутками рекламують свою отрутну продукцію тютюнові компанії на спеціальних рекламних щитах (бігбордах) по всій країні. Це ганебне явище, на жаль, ніщо інше, як пропаганда нездорового способу життя. І хоча всі знають про шкоду куріння, слова «курити - значить шкодити здоров'ю» давно втратили значимість завдяки подібним рекламам, які підступно закликають усіх, особливо молодь, курити. Недооцінювати небезпеку тютюнокуріння не варто. Дія нікотину на наш організм така ж згубна, як і інших наркотиків, тільки не завжди одразу помітна. Але результат дії тютюнокуріння такий самий, як і при інших наркоманіях: стійка непереборна залежність, хвороби та передчасна смерть. Учені давно довели: через куріння людина втрачає в середньому 22 (двадцять два) роки нормального, продуктивного життя. За даними ВООЗ, тільки в промислово-розвинених країнах від хвороб, пов'язаних із курінням, щорічно вмирають 2 мільйони чоловік.
Не забувайте про те, що це, як і майже все, залежить перш за все від вас самих, або тільки від вас особисто.


Пам'ятка тим, хто вирішив назавжди відмовитись від куріння


Дорогі друзі! Вітаємо вас із приємною і значною подією у вашому житті - ви вирішили назавжди відмовитися від куріння! Пишайтеся тим, що свідомо прийняли рішення позбутися цієї небезпечної наркотичної звички! Адже нікотин, що міститься у тютюні, є наркотиком, який дуже шкідливо впливає на здоров'я. Лікарі вже давно і серйозно попереджають, що куріння призводить до судинно-серцевих захворювань, в тому числі інфаркту, а також раку легенів і багатьох інших недугів. Курці, як правило, страждають на гастрити, виразки, бронхіти та облітеруючі ендартеріїти. Куріння також викликає кашель, послаблення імунітету та імпотенцію. Крім того, куріння негативно впливає на зовнішній вигляд курця та його самопочуття. Навіть одежа, волосся, шкіра тіла, його піт - все пройнято смердючим запахом тютюну. Тютюновий дим підриває здоров'я не тільки курців, але й тих, хто їх оточує. Куріння особливо шкодить вашим дітям та майбутнім матерям під час вагітності.

Пам'ятайте також і про те, що не всі ті, хто попав у глибоку наркотичну залежність від тютюнокуріння, зможуть самі, без допомоги лікарів, залишити таку згубну звичку, хоча й дуже схочуть це зробити. Байдужість і легковажне ставлення до свого здоров'я, в таких випадках, призводять до непоправних наслідків. Тому нізащо, навіть у думках, не треба навіть починати курити. Напевно деякі затяті курці своєю агресивною і цинічною поведінкою будуть провокувати і спонукати вас до куріння. Тому дозвольте надати вам декілька дружніх і корисних порад:
1. В залежності від обставин, на пропозицію закурити можна підкреслено чемно, щоб не образити, відповісти: «Дякую, не вживаю!», та якщо треба - рішуче відмовитись одним коротким, але достатньо зваженим і твердим словом: «Ні!»
2. Правильно розставляйте акценти. Враховуючи реалії, доречність або недоречність ситуації, іноді не рекомендується використовувати фразу «Я кидаю курити». Замість неї треба казати: «Я не хочу курити». Різниця зовні не помітна, але, як показують дослідження, вона відіграє значну роль у психологічному настрої людини.
3. Пізнайте себе. Визначте, коли вам найбільше хочеться курити: в машині, на роботі, після їжі, перед сном? Завдання - встановити, коли ви курите, чи дотримуєтесь ви якогось ритуалу. Замініть ритуальну сигарету (цигарку, люльку) іншим ритуалом. Наприклад, з'їжте яблуко чи підкиньте 20 разів у повітря коробку з сірниками. Корисно зробити 10 глибоких вдихів. Допоможуть також жувальна гумка, льодяники й т. ін.
4. Хоча існує багато медикаментів, які допомагають позбутися нікотинової залежності, особливо довіряти їм не слід, тому що головне в цьому - воля і рішучість людини.
5. Переконайте себе в тому, що ви не хочете курити, а також у правильності рішення про припинення цього безглуздого заняття по відношенню до здоров'я. Для цього досить описати на листку паперу ту шкоду, яку вам завдало чи може завдати куріння. Приміром, можна написати щось подібне до такого: «На сигарети я витрачаю стільки-то (сума грошей) на день. На рік ця сума становить стільки-то... Через тютюн я став більше хворіти. Мої діти (онуки, дружина, чоловік) бачать, що я курю, й теж можуть схотіти спробувати» тощо.
6. Пам'ятайте, що фізичний потяг до тютюну не триває безкінечно. Дослідження показують, що він зникає протягом 48-72х годин після останнього випадку куріння. Надалі вам доведеться боротися не з фізичною, а з психологічною залежністю.
7. Один з вдалих способів полегшення відвикання від тютюну - фізичні вправи. Тренування слід починати ще до того, як ви приймете рішення назовсім кинути курити. Дослідженнями доведено, що люди, які займаються фізичними вправами, значно легше і швидше відвикають від куріння. Крім того, вправи допомагають зберегти його звичайну попередню вагу, оскільки багато колишніх курців після відмови від тютюну, як правило, попервах починають дещо товстіти.
8. Часто куріння є лише приводом для перерви. Замість того, щоб іти до смердючої курилки, просто пройдіться трохи затишною вулицею або парком, де є зелені насадження і свіже повітря.
9. Ви потребуєте допомоги близьких і рідних. Попросіть членів родини та друзів не дозволяти вам купувати тютюнові вироби, а частіше складати вам компанію, коли ви будете заміняти сигарету прогулянкою. Коли ви вирішите відмовитися від куріння, вам належить подолати дуже багато спокус. Тому краще не випробовувати долю і деякий час не ходити на вечірки, до барів тощо. Одним словом, не відвідувати, хоча б тимчасово, ті місця, де курять.
10. Пам'ятайте про головну помилку: якщо ви скоротили кількість викурених цигарок до однієї на день - ви все одно продовжуєте курити. А це самообман. Намагайтеся, врешті решт, зупинитися повністю і безповоротно.
11. Підтримуйте зв'язки переважно з тими, хто взагалі не курить (або колись курив, але вчасно, свідомо та охоче позбавився цієї дурної звички).
12. В житті можливо все. Тож може статися так, що вам раптом захочеться закурити. В такому разі треба згадати про цю пам'ятку, уважно перечитати її знову і знов.
13. Якщо ця пам'ятка недостатньо вплине на ваше рішення повністю й назавжди позбавитися від куріння, то у вас залишається ще можливість звернутися до лікарів, психологів та інших кваліфікованих спеціалістів.
14. Ніколи не втрачайте надії. Вона, як відомо, вмирає останньоюА. Колінько, начальник відділу Люботинського МЦСССДМ,
керівник інформаційно-ресурсного центру