Веб-портал міста Люботин » Головна » Корупція та суспільство

 Корупція та суспільство
Автор: Lubotin   Додано:20 квітня 2010   Переглядів:1893   Категорія - [Головна]
 
 (голосів: 0)

Корупція на сьогоднішній день являється однією з самих актуальних проблем сучасного суспільства в Україні. На міжнародному та державному рівні, державна влада України признає, що корупція у нашому суспільстві стала способом існування «нормой» життя більшого числа населення.

Корупція все більше і більше витісняє правові, моральні відносини серед людей і із аномалії стає нормою поведінки. У сучасних умовах укріплення демократичного устрою в незалежній державі корупція реально загрожує національній безпеці та конституційному устрою України. Корупція досягла вже таких масштабів, що несе загрозу корінним національним інтересам країни, і як явище крайнє негативно впливає на всі сторони суспільного життя: економіку, політику, управління, соціальну та правову сферу, міжнародні відносини. Характерною ознакою корупції є конфлікт між діями посадової особи та інтересами його працедавця або конфлікт між діями виборної особи і інтересами суспільства. Багато видів корупції аналогічні шахрайству, що здійснюється посадовою особою, і відносяться до категорії злочинів проти державної влади.

На законодавчому рівні поняття «корупція» розуміють як «діяльність осіб, уповноважених на виконання функцій держави, направлені на протиправне використання отриманих ними повноваження для отримання матеріальних благ, послуг, пільг або інших переваг».

 

 

Корупція загрожує верховенству права, порушує соціальну справедливість, сповільнює економічний розвиток та послаблює конкурентоспроможність країни на міжнародних ринках. Вона підриває моральні основи суспільства і ставить під загрозу стабільність демократичних інститутів. У демократичній системі, що за своїм визначенням залежить від довіри народу, поширення не доброчесності може виявитися фатальним, адже воно знищує віру в інститути влади. Саме тому боротьба з цим явищем належить до пріоритетних напрямків діяльності влади.

Головною метою державної політики у сфері боротьби з корупцією є створення дієвої системи запобігання і протидії проявам корупції, виявлення та подолання її соціальних передумов і наслідків, викриття корупційних діянь, обов’язкової відповідальності винних у їх вчиненні.

 

 

Законами України "Про державну службу" та "Про боротьбу з корупцією" передбачено здійснення заходів щодо недопущення проявів корупції серед державних службовців та інших осіб, уповноважених на виконання функцій держави, дисциплінарну і адміністративну відповідальність за скоєння ними корупційних діянь, порушення спеціальних обмежень.

Відділом реєстрації актів цивільного стану Люботинського міського управління юстиції Харківської області приділяється постійна увага, здійснюються заходи щодо боротьби з корупцією, запобігання її проявам, з працівниками відділу проводяться заняття з метою недопущення порушень Закону України «Про державну службу», «Про боротьбу з корупцією», «Про звернення громадян» та інші, спрямовані на безумовне виконання норм чинного законодавства.

 

 

Спеціаліст І-ї категорії відділу

реєстрації актів цивільного стану

Люботинського міського

управління юстиції

Харківської області О.І. Харіна